Play off I ligi koszykarzy. Spójnia Stargard coraz bliżej awansu

Po dwóch spotkaniach w stargardzkiej hali rywalizacja dalej będzie rozgrywana w Poznaniu. Grzegorz Drążek
W drugim spotkaniu play off I ligi koszykarzy Spójnia Stargard pokonała u siebie Basket Poznań 77:70. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:0.

W sobotnim spotkaniu pierwszej rundy play off I ligi koszykarzy Spójnia Stargard pokonała Basket Poznań 86:73. Wtedy źle rozpoczęła mecz, ale świetna trzecia kwarta zapewniła jej zwycięstwo.

W dzisiejszym spotkaniu stargardzki zespół nie przespał pierwszych minut i po pierwszej kwarcie wygrywał trzema punktami. W drugiej kwarcie grała była wyrównana i na długa przerwę Spójnia schodziła wygrywając punktem.

Tak jak w sobotę także i dzisiaj podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza zagrali dobrze w trzeciej kwarcie. Spójnia rzuciła w niej 22 punkty, a goście 13. Po trzydziestu minutach stargardzki zespół wygrywał 57:47.

W czwartej kwarcie Basket gonił Spójnię i w pewnym momencie przegrywał już tylko pięcioma punktami. W Spójni trójkę rzucił wtedy Dawid Bręk. Goście na to nie potrafili już odpowiedzieć, a dodatkowo sami robili sobie krzywdę, ponieważ Jakub Fiszer popełnił faul niesportowy, a później jeszcze Basket został ukarany przewinieniem technicznym.

Spójnia wygrała 77:70 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:0. W dzisiejszym spotkaniu pierwszoplanowe role odgrywali w Spójni gracze obwodowi. Ciężar gry brali na siebie Dawid Bręk i Marcin Dymała, sporo dobrego zdziałał także Maciej Raczyński.

Spotkanie numer trzy odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia w Poznaniu. Jeśli wygra Basket to czwarty mecz będzie dzień później w Poznaniu. A jeśli po czterech spotkaniach będzie rmis, to decydujący piąty mecz odbędzie się w środę, 25 kwietnia w Stargardzie.

W play off I ligi koszykarzy doszło dzisiaj do niespodzianki. Polonia 1912 Leszno, drugi zespół rundy zasadniczej, przegrała na swoim parkiecie ze Zniczem Basket Pruszków i w tej rywalizacji jest remis 1:1. Tak jak w rywalizacji R8 Basket Kraków i GKS Tychy. Natomiast Sokół Łańcut, tak jak Spójnia Stargard, wygrywa 2:0 rywalizację przeciwko Polfarmeksowi Kutno.

Jeśli Spójnia Stargard pokona w pierwszej rundzie Basket Poznań to w drugiej rundzie play off I ligi koszykarzy zagra ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy R8 Basket Kraków i GKS Tychy.

Spójnia Stargard - Basket Poznań 77:70 (21:18, 14:16, 22:13, 20:23)

Spójnia: Bręk 24 (cztery razy za 3 pkt), Dymała 19 (2), Raczyński 10, Pabian 9 (1), Wilczek 8, Fraś 5 (1), Pytyś 2, Czujkowski, Koziorowicz.

Basket: Struski 21 (3), Konopatzki 16 (1), Fiszer 14 (3), Wieloch 7 (1), Metelski 6, Kurpisz 4, Smorawiński 2, Gruszczyński, Simon, Tomaszewski.