Podsumowanie mijającego 2021 roku w Klubie Senior + na os. Lotnisko w Stargardzie. Mimo pandemii działo się w nim bardzo dużo. ZDJĘCIA

Emila Chanczewska
Udostępnij:
Dziś w południe, przy ulicy Śniadeckiego 11 na os. Lotnisko w Stargardzie, było uroczyste spotkanie w działającym tam od prawie 3 lat Klubie Senior +. Podsumowany został mijający 2021 rok w działalności klubu, uhonorowani jego współpracownicy i aktywni członkowie, otwarta została tam wystawa fotograficzna, był też symboliczny opłatek oraz słodki poczęstunek.

Klub Senior + przy Śniadeckiego 11 na os. Lotnisku w Stargardzie działa od końca stycznia 2019 roku. Zrzesza ok. 100 członków, wśród których są osoby o różnym stopniu zaangażowania w klubową działalność. Ściśle współpracuje ze stargardzkim stowarzyszeniem Potrzebny Dom, fundacją "Serce dla Wszystkich", z Zespołem Doradczym Prezydenta Miasta ds. Seniorów, ze Stargardzkim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Na czele klubu stanęła Jadwiga Dąbrowska, emerytowana wiceprezes Stargardzkiego TBS i pierwsza prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej.

- To był trudny rok, do końca marca klub nie funkcjonował, ostrożnie zaczęliśmy działać od kwietnia, baliśmy się zakażeń koronawirusem - opowiada Jadwiga Dąbrowska, prowadząca Klub Senior + w Stargardzie, działająca w zarządzie Stowarzyszenia Potrzebny Dom w Stargardzie, a także w Zespole Doradczym Prezydenta Miasta ds. Seniorów oraz w Regionalnej Radzie ds. Seniorów. - Chętni seniorzy z naszego klubu szybko mieli możliwość zaszczepienia się. Zaczęliśmy chodzić na spacery, z kijkami nordic walking. Potem była imprezka z tańcami do muzyki, którą specjalnie dla nas grało Twoje Radio. Mieliśmy też konkurs zdjęciowy. Dzwoniliśmy do osób, które są same i źle znosiły zamknięcie. Jednak patentu, by nie wpaść w trudną sytuację nie mieliśmy... Bardziej intensywna praca zaczęła się od maja.

Dziś zaproszeni goście mieli możliwość przeglądu działalności Klub Senior + w czasie niepełnego roku. Imponująca jest jego aktywność! Seniorzy jeździli na różne wycieczki, byli w Filharmonii Szczecińskiej, w kinie Helios, na pływalni AquaStar, w kręgielni Rondo. Brali czynny udział w finale WOŚP, w Dniach Seniora, w Dniu Sąsiada, Dniu Sportu, współpracowali ze stargardzkimi przedszkolakami, mieli wspólny z maluszkami występ w szkole muzycznej. Tańczyli, grillowali, zbierali grzyby, uprawiali ogródek, grali w brydża, chodzili z kijkami, jeździli rowerem, a nawet ćwiczyli tai chi! Mieli też ćwiczenia pamięci, trening uważności, fizjoterapię. Malowali stargardzkie zabytki na ciasteczkach. Bawili się na andrzejkach.

Aktywności klubu ujęte były w zdjęciową prezentację. Trudno wszystko wymienić!
- Jestem pod wrażeniem tego, co państwo robią - mówił dziś wiceprezydent Stargardu Piotr Mync, który wystąpił w podwójnej roli, także jako prezes Stowarzyszenia Potrzebny Dom. - Nie ulegliście państwo temu, że jesteście seniorami. Jesteście bardzo aktywni, wspieracie się nawzajem. Zaprzeczają państwo obrazowi seniora, który siedzi w domu, czeka na telefon od wnuka i nie ma swojego życia.

Piotr Mync zapewnił, że władze miasta obserwują i na ile mogą wspierają Klub Senior+.
- Jako prezes Stowarzyszenia Potrzebny Dom cieszę się, że od lat mam sposobność uczestniczyć w tej inicjatywie, której dynamikę nadała Jadwiga Dąbrowska, z którą od lat współpracuję - mówił P. Mync. - Niebywale konsekwentnie i dynamicznie realizuje swoje pomysły. Mamy świadomość, że państwu fajnie jest być w klubie i dla miasta jest to dobra wiadomość.

Seniorzy przyjęli świąteczne życzenia od wiceprezydenta oraz od wicestarosty.
- Dziękuję i gratuluję tego, co jest tu robione - mówił Łukasz Wilkosz, wicestarosta stargardzki.

W Klubie przy Śniadeckiego otwarta została pierwsza wystawa. Znalazły się na niej fotografie Dariusza Górskiego ze Stargardu, który uwiecznia klubowe wydarzenia, ale także aranżuje zdjęciowe sesje dla seniorów.
- Mamy nadzieję, że będą kolejne wystawy i że tu do nas, na osiedle Lotnisko, zawita ArtFestiwal Stargard! - mówiła Jadwiga Dąbrowska.

Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć także filmik z udziałem klubowiczów, poświęcony zagrożeniom - oszustwom "na wnuczka", "na policjanta", "na urzędnika". Powstał we współpracy fundacji "Serce dla Wszystkich" ze Stargardzkim Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniem Artystycznym B-moll, w ramach projektu "Stargardzka Koalicja dla Seniora" dofinansowanego z programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

Były upominki, życzenia z opłatkiem i słodki poczęstunek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

SONDA - Od 21 maja ruszyła dobrowolna zasadnicza służba wojskowa.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie