Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pokazali uczniom dobre alternatywy dla alkoholu, papierosów, narkotyków. Gmina Marianowo z profilaktyką zdrowotną za pan brat

Natalia Borowska
We wrześniu i październiku, w szkołach podstawowych gminy Marianowo, dzięki współpracy wójt gminy Marianowo Danuty Ankutowicz, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Marianowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie, zorganizowano szereg ciekawych zajęć profilaktycznych dla uczniów podstawówek.

W Szkole Podstawowej w Marianowie, w dniach 20-29 września 2021 roku, uczniowie z klas VI-VII wzięli udział w rekomendowanym programie profilaktycznym „UNPLUGGED”.

Program „UNPLUGGED” jest szkolnym programem profilaktyki uniwersalnej używania substancji psychoaktywnych: alkoholu, papierosów, narkotyków. Celem programu jest ograniczenie inicjacji używania substancji psychoaktywnych.

Przeprowadzonych zostało 12 lekcji, które koncentrowały się na umiejętnościach życiowych, przekonaniach normatywnych i wiedzy o substancjach psychoaktywnych.

Uczniowie marianowskich szkół uczestniczyli również w wielu w wykładach, pogadankach profilaktycznych, podczas których pedagodzy poruszali tematy zdrowego stylu życia – życia bez nałogów.

Nie mogło też zabraknąć konkursów, gdzie najmłodsi uczniowie wykazali się wiedzą na temat promocji zdrowego stylu życia, jego wpływu na zdrowie oraz alternatywnych formach spędzania czasu wolnego.

W każdej placówce oświatowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w których uczestniczyła wójt gminy Marianowo Danuta Ankutowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Marianowie Dorota Wiechcińska oraz dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie Alicja Bylewska.

W dniu podsumowania uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie przygotowali z wychowawcami zdrowe przekąski, kanapki oraz miski pełne owocowych sałatek.

Również w ramach działań profilaktycznych oddziały przedszkolne z klasami I-III uczestniczyły w zajęciach w urokliwym „Dworku Tradycja” w Bełcznej, gdzie podczas zajęć poruszane były tematy radzenia sobie z niechcianymi uczuciami, rozwijania umiejętności kontroli własnych emocji, asertywności, zasad zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia.

W ramach zajęć samodzielnie zrobiły pyszne podpłomyki, a na zajęciach „Leki z Bożej apteki” dowiedziały się wielu nowych informacji o leczniczych właściwościach ziół, a nawet samodzielnie zrobiły herbatę, którą zabrały do domu.

Ciekawym doświadczeniem było również własnoręczne tworzenie lalek ze słomy, z wykorzystaniem aromatycznych roślin o działaniu relaksującym. Wspólny wyjazd był okazją do zacieśnienia relacji pomiędzy dziećmi i pozytywnie wpłynął na klimat grupy. Dzieci wróciły do domu bogatsze o nowe doświadczenia i z uśmiechem na twarzach.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto