- Nie potwierdzam informacji, aby na terenie Stargardu doszło do porwania 10-latki - informuje sierż. szt. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
Zdjęcie kilkuletniej blondwłosej dziewczynki, użyte w fake newsie o porwaniu w Stargardzie, pojawiało się już przy innych drastycznych informacjach w internecie, np. "Romowie KUPILI blond dziewczynkę ZA 1000 EURO!", "Romowie KUPILI DZIEWCZYNKĘ, żeby wydać ją za mąż?! W wieku 12 LAT!" Była to wówczas sprawdzona informacja, o sprzedaży dziecka bułgarskich Romów do Grecji. Dziewczynka, której wizerunek udostępniają na Facebooku mieszkańcy naszego miasta, ze Stargardem nie ma nic wspólnego!
Nieprawdziwą informację o porwaniu dziecka w Stargardzie na stargardzkich grupach opublikowała, namawiając do jej udostępniania, niejaka Jowita Bartczak. Także to konto, jak można łatwo sprawdzić, jest fałszywe.
Lepiej nie klikać w takie sensacyjne linki. Mogą być spreparowane przez hakerów i doprowadzić do przejęcia przez nich konta na Facebooku.
Nie udostępniajcie linka z fake newsem o porwaniu dziecka w Stargardzie!
Bądź na bieżąco i obserwuj:
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?