Polski Cukier smakował Spójni. Zobacz ZDJĘCIA ze zwycięskiego meczu w Stargardzie

Obejrzyjcie galerię zdjęć z meczu ekstraklasy koszykarzy pomiędzy PGE Spójnią Stargard i Polskim Cukrem Toruń, autorstwa Tadeusza Surmy. Stargardzki zespół wygrał 86:79.

Spotkanie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie rozegrane zostało 22 stycznia 2021 roku.

W stargardzkim zespole debiutowali dwaj obwodowi zawodnicy Jay Threatt i Francis Han.

Threatt grał 36 minut, rzucił 19 punktów, miał 11 asyst, 5 zbiórek, 3 straty, przechwyt. Nie miał dobrej skuteczności rzutów z gry. Trafił dwa z ośmiu takich rzutów. Trafił tylko jedną trójkę na sześć prób. O wiele lepiej szło mu na linii osobistych. Trafił trzynaście z czternastu takich rzutów.

Han grał przez niespełna 24 minuty, rzucił 2 punkty, miał 6 asyst, 5 zbiórek, 2 straty, przechwyt. Jego skuteczność z gry to 50 procent, trafił raz na dwie próby.

PGE Spójnia wygrała po trzech kolejnych porażkach. W tabeli jest na ósmym miejscu. Ma dziesięć zwycięstw i dwanaście porażek. Kolejne spotkanie rozegra 30 stycznia w Bydgoszczy z Astorią.

PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 86:79 (22:15, 25:17, 13:28, 26:19)

PGE Spójnia: Faust 23 (trzy razy za 3 pkt), Threatt 18 (1), Kostrzewski 15 (2), Steele 15 (2), Cowels III 8 (1), Gudul 5 (1), Han 2, Grudziński, Szmit

Polski Cukier: Jackson 20 (4), Kulig 13, Cel 12 (2), Woods 11 (1), Trotter 10 (1), Bragg Jr 9 (1), Diduszko 2, Ramljak 2, Perka