MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pożar magazynu materiałów budowlanych w Dolicach. Ogromne straty i apel strażaków o pomoc!

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: OSP Dolice
W niedzielę 12 maja około godziny 16:30 doszło do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Dolice, przy ulicy Ogrodowej. Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie zadysponował na miejsce między innymi strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Dolice. Z informacji przekazanych przez jednostkę wynika, że przybyli strażacy zastali płonący magazyn materiałów budowlanych, sklep, a także mieszkania znajdujące się nad palącym się obiektem.

Ogień, napędzany przez dużą ilość zgromadzonych materiałów, rozprzestrzeniał się z dużą prędkością. W magazynie znajdowały się również butle z gazem propan-butan, które zostały całkowicie objęte płomieniami. Po przybyciu na miejsce, druhowie z OSP Dolice przystąpili do działań gaśniczych, ustawiając dwa prądy wody – jednym atakując bezpośrednio źródło pożaru, drugim chłodząc rozgrzane butle z gazem.

Podczas prowadzenia działań, jeden z zespołów przygotowywał się do wejścia do budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych (ODO), by sprawdzić, czy wewnątrz nie ma osób wymagających ewakuacji. Strażakom udało się znaleźć i wyprowadzić małego pieska z jednego z mieszkań. Wkrótce potem otrzymali potwierdzenie, że w budynku nie ma już więcej osób.

Akcja gaśnicza koncentrowała się później na lokalizowaniu i gaszeniu zażewi ognia skrywających się w ścianach i stropach obiektu. Łącznie strażacy podali pięć prądów wody, w tym jeden zastosowany z drabiny mechanicznej z wykorzystaniem lancy przebiciowej. Działania ratownicze trwały do późnych godzin nocnych. Niestety, mimo starań strażaków, zniszczenia spowodowane pożarem okazały się ogromne.

W akcji gaszenia brały udział dwie jednostki OSP Dolice, po jednej z OSP Kolin OSP Suchań, OSP Wapnica oraz trzy JRG Stargard i 2 Slop dowożące butle z powietrzem.

APEL STRAŻAKÓW Z OSP DOLICE

Szanowni Państwo, w obliczu tragedii pożaru, jaka dotknęła wczoraj właścicieli domu przy ul. Ogrodowej w Dolicach, zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o solidarność.
Na tę chwilę najbardziej potrzebna jest pomoc przy uprzątnięciu pogorzeliska. Ważne, żeby wynieść to, co uległo spaleniu i zalaniu oraz zabezpieczyć dach.
Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą zgłaszać się bezpośrednio w miejscu zdarzenia, gdzie cały czas trwa praca.
Można kontaktować się również z Pracownikiem socjalnym GOPS nr tel. 530 423 891.
Prosimy o udostępnianie tego posta i przekazywanie informacji.

od 7 lat
Wideo

Boże Ciało - na czym polega to święto echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto