Przegląd tygodnia z 19.03.2023 w Stargardzie. Najważniejsze wydarzenia od 12.03 do 18.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Stargardu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Stargardu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Stargardu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.03 a 18.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kolejki NFZ na rezonans magnetyczny w Stargardzie. Terminy aktualne na 19.03.2023”?

Przegląd tygodnia: Stargard, 19.03.2023. 12.03 - 18.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kolejki NFZ na rezonans magnetyczny w Stargardzie. Terminy aktualne na 19.03.2023

Jakie są terminy NFZ na rezonans magnetyczny w Stargardzie? Może się zdarzyć tak, że kolejka do wykonania świadczenia jest długa. Z tego względu warto znać miejsca, gdzie na NFZ uda nam się dostać szybciej. Sprawdź nasze zestawienie (stan na 19.03.2023), gdzie na rezonans magnetyczny można znaleźć krótszy termin na NFZ. Zobacz, czy w twojej okolicy jest szansa na szybsze wykonanie świadczenia.

📢 Te znane osoby tak wyglądały gdy były młode! Polskie gwiazdy wiele lat temu. Zobacz jak kiedyś wyglądali

Zobaczcie jak kiedyś wyglądali polscy celebryci, wśród nich aktorzy, prezenterzy, piosenkarki, sportowcy. Kuba Wojewódzki gdy był zaledwie młody chłopakiem. Tak wyglądała Anna Mucha w początkach swojej kariery. A jak wyglądał kiedyś Artur Szpilka lub Mariusz Pudzianowski? Sprawdzamy jak kiedyś wyglądali polscy celebryci.

📢 TOP 10 Najdroższe kawalerki w Polsce. Kosztują nawet powyżej 2 mln zł. Zobacz te wnętrza i budynki. Niektóre są naprawdę zaskakujące ZDJĘCIA

Szukacie kawalerki do kupienia w Polsce? Ofert jest sporo. Ceny? Czasem zaskakujące. Wszystko oczywiście zależy od lokalizacji i przede wszystkim stanu mieszkania. Przejrzeliśmy ogłoszenia dotyczące sprzedaży kawalerek w całej Polsce. Okazuje się, że za te najdroższe trzeba zapłacić ponad 2 mln złotych. Te najbardziej luksusowe na sprzedaż są wystawione w Warszawie, Gdańsku, Świnoujściu, Wrocławiu. Jak wyglądają takie mieszkania? Ile mają metrów? W jakich budynkach się znajdują? Sprawdźcie w naszej galerii zdjęć. Niektóre wnętrza mogą was zaskoczyć...

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.03.2023: 12.03-18.03.2023 Stargard: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Stargardzie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak wyglądały wiejskie chaty i domy w PRL-u. Dziś takich budynków już prawie nie ma. Zobacz, jak kiedyś wyglądała polska wieś

Oglądając zdjęcia wiejskich chat i domów z czasów PRL-u, aż trudno uwierzyć, że zaledwie kilkadziesiąt lat temu takie widoki można było spotkać na polskich wsiach. Dziś takie budynki, nieraz pamiętające jeszcze czasy przedwojenne, ostały się już niemal wyłącznie w skansenach. Pamiętacie jeszcze chaty kryte strzechą? Zapraszamy na wyprawę w przeszłość.

📢 Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

41-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji ze Stargardu, po tym jak się okazało, że posiada przy sobie amfetaminę. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

📢 „Weź mnie doceń, a nie oceń” – to hasło debaty, w której wzięło udział ponad 130 nauczycieli

„Weź mnie doceń, a nie oceń” – to hasło ciekawej debaty, w której wzięło udział ponad 130 nauczycieli ze szkół w Stargardzie i powiecie. Spotkanie było okazją do szerokich rozmów o systemie oceniania uczniów. Prezentowano możliwości prowadzenia szkoły bez ocen i przykłady dobrych praktyk w tym zakresie z Norwegii, ale również z polskich placówek, które zdecydowały się na zmianę.

📢 Rusza punkt pomocy terapeutycznej i rehabilitacji dla osób uzależnionych od alkoholu

Punkt pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, a także dla ich bliskich i członków rodzin powstanie wkrótce w Stargardzie. Z takiego wsparcia mieszkańcy skorzystają bezpłatnie. Na ten cel z budżetu miasta w bieżącym roku przeznaczonych zostanie 100 tys. zł.

📢 OSP Parlino z nowym wozem bojowym? Brakować może kilkaset tysięcy złotych

Mimo wsparcia dofinansowania z MSWiA oraz WFOŚiGW oraz Gminy, nawet kilkaset tysięcy złotych może brakować Ochotniczej Straży Pożarnej w Parlinie w gminie Stara Dąbrowa, na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Jak powiedział nam prezes OSP Parlino Patrycjusz Gajewski, w porównaniu z ubiegłym rokiem cena takiego wozu mogła wzrosnąć nawet o 200 tysięcy złotych. Konieczna jest więc zbiórka i hojność sponsorów.

📢 Nowe ogrodzenie oraz nowe budy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie zmienia się. I to na lepsze. Tylko w tym roku wymieniono ogrodzenie, wykonano nowe budy. Wszystko po to, żeby czworonożni mieszkańcy placówki, ale także jej pracownicy i wolontariusze, mieli bardziej komfortowe warunki.

📢 Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych — Stargard 2023

W Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. O tytuły mistrzów Zrzeszenia walczyli zawodnicy w kategoriach: młodziczka/młodzik, juniorka młodsza/ junior młodszy, juniorka/junior oraz młodzieżowcy — kobiety i mężczyźni. Startowało prawie 300 zawodników, reprezentujących 42 kluby z 10 województw.

📢 XV Spotkania z Edukacją w Stargardzie. Oferta szkół ponadpodstawowych w powiecie stargardzkim

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie w porozumieniu z dyrektorami szkół ponadpodstawowych i Dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie organizuje XV Spotkania z Edukacją, które odbędą się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie przy ul. Pierwszej Brygady 35 w godzinach od 9.00 do 13.00.

📢 Catering uczniów Zespołu Szkół nr 5 podczas Mistrzostw LZS w Stargardzie

W Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS, bezpośrednim organizatorem WMLKS Pomorze Stargard.

📢 10 najlepszych atrakcji w Polsce na kwiecień. Pomysły na Wielkanoc i wiosenne wycieczki. Gdzie powitać bociany i podziwiać krokusy?

Kwiecień to świetna pora na wycieczki po Polsce. Pogoda może i bywa w kratkę, za to nie brakuje okazji do zwiedzania i przygód. W Polsce jest kilka miejsc, w których Wielkanoc obchodzona jest w wyjątkowy sposób i warto je odwiedzić w okresie Wielkiego Tygodnia i samych świąt. Ponadto kwiecień to czas powrotu bocianów i kwitnięcia krokusów, a także początek sezonu w wielu najpopularniejszych atrakcjach, uwielbianych przez całe rodziny. Poniżej znajdziecie propozycje 10 najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce na kwiecień. To gotowa lista pomysłów na wyjątkową Wielkanoc i wycieczki w wiosenne weekendy.

📢 Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w ZSBT Stargard

XXXVI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym odbyła się w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie, w której udział wzięło 25 uczniów z 6 szkół budowlanych.

📢 Kaziuki Wileńskie w Stargardzkim Centrum Kultury

Kaziuki Wileńskie w Stargardzie zorganizował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Stargardzie, współorganizatorami są Dom Kultury Kolejarza w Stargardzie i Stargardzkie Centrum Kultury. Zapraszamy do galerii zdjęć z drugiego dnia tegorocznych Kaziuków, które odbyły się w niedzielę 12 marca, w SCK.

📢 Wileńskie, kolejarskie opowieści w Domu Kultury Kolejarza

Dominika Leszczyńska, autorka reportażu historycznego pt. „Kolejarze z Wileńszczyzny" spotkała się z mieszkańcami Stargardu. Pisarka w swojej książce opisała losy kilku kolejowo - kresowych rodzin z przełomu XIX i XX wieku, ostatniego dyrektora kolei wileńskich inż. Wacława Głazka oraz krewnych zegarmistrza kolejowego Piotra Montrymowicza - Żakowicza.

📢 Stargardzkie Kaziuki. Kiermasz i biesiada wileńska w Domu Kultury Kolejarza

Kilka godzin trwała wileńska biesiada w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Na tradycyjne Kaziuki zaprosił Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, oddział w Stargardzie. Podczas Kaziuków można było kupić świąteczne ozdoby, ciasta i pierniki, a także nalewki, wędliny, obrazy i rękodzieło stargardzkich twórców i artystów.

📢 Zalewajka z Rogowa na Liście Produktów Tradycyjnych

Lista Produktów Tradycyjnych, prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powiększyła się o kolejny produkt z województwa zachodniopomorskiego - Zalewajkę z Rogowa w Powiecie Stargardzkim. To 57 produkt z naszego województwa wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych.

📢 27 najbardziej niesamowitych miejsc w Krakowie. Tych cudów zazdrości nam cały świat. Przewodnik po unikatowych atrakcjach z listy UNESCO

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Przyciąga zarówno gości z kraju, jak i zagranicy. Międzynarodowi eksperci UNESCO docenili Kraków i jego unikalne zabytki już w 1978 r., wpisując trzy kluczowe obszary miasta na listę światowego dziedzictwa. Zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę po 27 najważniejszych zabytkach i atrakcjach Krakowa z listy UNESCO. To prawdziwe unikaty i cuda, których zazdroszczą nam na świecie. Każdy polski turysta powinien odwiedzić je chociaż raz.

📢 Pod patronatem "Głosu". Konkurs "Stargard Wczoraj i Dziś"

Po raz 25. odbywa się Konkurs "Stargard Wczoraj i Dziś". Przez 7 lat organizowany był dla uczniów gimnazjów, kolejnych 18 edycji dla uczniów szkół podstawowych. Patronat medialny nad konkursem objęła redakcja Głosu Szczecińskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie