Puchar Polski nie dla PGE Spójni Stargard. Rywal nie miał jednak łatwo

Stargardzki zespół zagrał w finale turnieju o Puchar Polski w koszykówce. PGE Spójnia mierzyła się z mistrzem kraju Eneą Zastalem BC Zielona Góra. Walczyła ambitnie, ale przegrała 73:86.

Turniej o Puchar Polski w koszykówce rozgrywany był od czwartku w Lublinie. W dzisiejszym finale zagrali PGE Spójnia Stargard i Enea Zastal BC Zielona Góra. Stargardzki zespół w drodze do finału wygrał ze Śląskiem Wrocław i Treflem Sopot, natomiast zielonogórzanie wygrali z Arką Gdynia i a Wrocław i Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.
W niedzielnym finale zdecydowanym faworytem był Zastal, aktualny mistrz kraju i lider w tym sezonie esktraklasy, który w dwudziestu pięciu meczach tylko dwukrotnie został pokonany.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania przebiegała pod dyktando faworyta. Agresywna obrona koszykarzy zielonogórskiego klubu wymuszała sporo pomyłek w ataku w stargardzkiej ekipie. Po pierwszej kwarcie Zastal wygrywał 24:16, a w połowie meczu 48:31. Mogło się wtedy wydawać, że emocji już nie będzie. Ale było inaczej.

W drugiej połowie koszykarze stargardzkiego klubu postawili się faworytowi. Nieźle radzili sobie w obronie i Zastal długo nie potrafił wstrzelić się w kosz PGE Spójni. W trzeciej kwarcie w pewnym momencie stargardzki zespół zbliżył się na osiem punktów. W czwartej kwarcie najpierw zielonogórzanie ponownie nieco odskoczyli, ale PGE Spójni ponownie przycisnęła i znowu miała tylko osiem punktów mniej. W decydujących momentach doświadczony zespół Zastalu trafił kilka razy, w tym parę trójek i zapewnił sobie zwycięstwo 86:73 i wywalczył Puchar Polski.

PGE Spójnia Stargard - Enea Zastal BC Zielona Góra 73:86 (16:24, 15:24, 20:16, 22:22)

PGE Spójnia: Steele 16 (dwa razy za 3 pkt), Cowels 14 (2), Threatt 13 (3), Faust 9 (1), Kostrzewski 8, Matczak 6, Gudul 5, Młynarski 2, Han

Enea Zastal BC: Lundberg 21 (4), Freimanis 20 (4), Groselle 15, Richard 15 (3), Koszarek 7 (1), Berzins 6, Reynolds 2, Put