Rekordowa frekwencja w Biegu o Błękitną Wstęgę Stargardu

grzegorz drążek
272 osoby zostały sklasyfikowane w czwartej edycji Biegu o Błękitną Wstęgę Stargardu. Wśród mężczyzn wygrał Władimir Timaszow, a wśród pań Małgorzata Otworowska.

To był rekordowy bieg. W poprzednim roku rywalizowało 186 osób. W tym roku startujących było jeszcze więcej. Przyjechali z różnych stron naszego kraju, byli też zagraniczni zawodnicy. I właśnie jeden z nich triumfował na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie, gdzie zawodnicy mieli do pokonania cztery okrążenia po 2,5 kilometra każde. 29- letni Ukrainiec Władimir Timaszow pokonał 10 kilometrów w 32 minuty i 5 sekund. Na drugim miejscu przybiegł Marcin Zagorny z Radnicy, który stracił do zwycięzcy 13 sekund. Trzeci był Łukasz Hryciuk z Dębna, z czasem 32,21 min. W gronie kobiet najszybciej trasę pokonała Małgorzata Otworowska z Radlina (37,47 min.), druga była Danuta Pietruszyńska z Międzychodu (38,48 min.), a trzecie miejsce zajęła Tetiana Medunytsia z Leszna (40,20). Sklasyfikowano 29 pań.
Jeśli chodzi o stargardzianki, to na najwyższym, szóstym miejscu uplasowała się Patrycja Sobczyk (44,01 min.). Były też prowadzone klasyfikacje według kategorii wiekowych. Tutaj zwyciężyli: Przemysław Barański (16-19 lat), Małgorzata Otworowska i Władimir Timaszow (20-29), Monika Borek ze Złocieńca i reprezentujący Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki Krzysztof Różański z Wapnicy (30-39), Danuta Pietruszyńska i Zbigniew Murawski ze Szczecina (40-49), Małgorzata Bankdowska ze Szczecina i Bogusław Barański z Trzebiatowa (50-59), Henryk Stachewicz ze Szczecina (60-69), Józef Wrona z Wielenia (plus 70). Na ulicy Szczecińskiej rywalizowali po raz pierwszy rolkarze. Wygrał Jakub Ciesielski z Poznania (20,43 min.), drugi był stargardzianin Aleksander Król (22,46 min.), a trzeci – Marcin Kowalczyk, także ze Stargardu (24,34 min.). Sklasyfikowano czternaście osób, w tym trzy panie. Wśród kobiet najszybsza była Danuta Kusztal-Marczyńska ze Stargardu (32,24 min.), która wśród wszystkich rolkarzy zajęła jedenaste miejsce. Bieg o Błękitną Wstęgę Stargardu zorganizował Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani