Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie poselskie Michała Jacha z PiS

Emila Chanczewska
Tadeusz Surma
Dziś, na pierwszym posiedzeniu Sejmu RP, odbyło się ślubowanie posłów. Złożył je także jedyny w tej kadencji poseł ze Stargardu, Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości.

Michał Jach, lat. 64. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Ukończył ponadto Uniwersytet Szczeciński, studia MBA Uniwersytetu Szczecińskiego & Manchester Metropolitan University ze specjalizacją „Organizacja i zarządzanie”.

Podczas swojej kariery zawodowej pełnił różne funkcje dowódcze i kierownicze. Pracował jako menadżer, wykładowca i syndyk. Posiada szeroki zakres wiedzy w dziedzinie ekonomii, gospodarki, energetyki, pozyskiwania funduszy unijnych i obronności. Był posłem na Sejm RP V- tej kadencji. Aktualnie jest radnym wojewódzkim.

Pochodzi z patriotycznej i wielopokoleniowej rodziny. Mama w czasie wojny była sanitariuszką w Armii Krajowej. Ojciec - żołnierzem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.

Społecznie pełni funkcję prezesa znanego w Stargardzie chóru „Cantore Gospel”. Jego zainteresowania to: muzyka, malarstwo i sport. Wolny czas spędza chętnie jeżdżąc na rowerze lubi również zagrać w brydża z przyjaciółmi.

Michał Jach od lat kieruje PiS-em w Stargardzie. Jest również wiceprzewodniczącym Zarządu Okręgu PiS w Województwie Zachodniopomorskim.

Poseł na Sejm RP w latach 2005 - 2007. W 2011 r. uzyskał mandat posła kandydując z 3 miejsca na liście KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu 41. Uzyskał 4383 głosy. W parlamencie pełnił między innymi funkcję członka Komisji Obrony Narodowej, podkomisji stałej ds. Współpracy z Zagranicą i NATO oraz zaszczytną funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Wojska Polskiego. Michał Jach został ponownie posłem VIII kadencji Sejmu, uzyskując 6183 głosy w wyborach parlamentarnych w dniu 25. października 2015 roku.

Działalność na rzecz Stargardu i Pomorza Zachodniego

Jeden z najaktywniejszych parlamentarzystów województwa Zachodniopomorskiego. Autor blisko stu interpelacji i zapytań sejmowych. Poseł ze Stargardu interweniował między innymi w sprawie budowy drugiej nitki drogi obwodnicy Kobylanki, zmiany obszaru właściwości Wydziału Ksiąg Wieczystych w Sądzie Rejonowym w Stargardzie, likwidacji Laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, likwidacji Posterunku Policji w Ińsku, ulgi rehabilitacyjnej dla osób niepełnosprawnych, przedłużenia funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych, czy też nieprawidłowości związanych z budową gazoportu w Świnoujściu.

Michał Jach interpelował też wielokrotnie w sprawach związanych z polskim wojskiem, obronnością i modernizacją polskiej armii stając zawsze w obronie interesów polskich żołnierzy.
Nieobce są mu problemy rolników i wsi. Michał Jach aktywnie wspierał zachodniopomorskich rolników w protestach przeciwko wykupowaniu polskiej ziemi przez obcy kapitał. W tej sprawie nawiązał bliską współpracę z Edwardem Kosmalem przewodniczącym Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego. Poseł Michał Jach sprzeciwiał się też budowie fermy norek w Przelewicach, Rościnie i Miedzyniu koło Lipian stając po stronie protestujących oraz inwestycji związanej z budową biogazowni w centrum Maszewa.

Poseł Michał Jach dotrzymał złożonej obietnicy związanej z uruchomieniem w swoim biurze poselskim bezpłatnych porad prawnych. Uczynił to zaraz po objęcie mandatu poselskiego. Przez prawie cztery lata z bezpłatnych porad prawnych skorzystało ponad tysiąc osób, głównie mieszkańców Stargardu i powiatu stargardzkiego.

Poseł Jach był fundatorem nagród dla wyróżniających się młodych sportowców ze Stargardu, piłkarzy Halowej Amatorskiej Piłki Nożnej, a jako jedyny z mównicy sejmowej pogratulował drużynie Błękitnych Stargardu historycznego awansu do półfinału Pucharu Polski. Poseł Michał Jach pomagał też w organizacji wycieczek uczniów stargardzkich szkół średnich i gimnazjalnych do Warszawy.
Źródło: http://www.pis.stargard.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto