Spójnia dobrze zaczęła, ale i tak wysoko przegrała

W kolejnym spotkaniu najlepszym strzelcem Spójni był Łukasz Pacocha, który rzucił 21 punktów. Tadeusz Surma
Koszykarze pierwszoligowej Spójni Stargard przegrali wyjazdowe spotkanie z GKS Tychy75:92. To siódma kolejna porażka stargardzkiego pierwszoligowca.

W dzisiejszym spotkaniu I ligi koszykarzy w Tychach to gospodarze byli faworytami. GKS zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a Spójnia przegrała sześć kolejnych meczów. To jednak goście lepiej spisywali się na początku. W pierwszej kwarcie wygrywali już 13:4. W tym momencie lepiej zaczęli spisywać się zawodnicy GKS. Jeszcze w pierwszej kwarcie zbliżyli się na punkt.

W drugiej i trzeciej kwarcie powtórzyła się sytuacja z wielu wcześniejszych meczów. Koszykarze Spójni słabo spisywali się w obronie i pozwolili rywalom się rozrzucać. W drugiej kwarcie GKS rzucił 31 punktów, a w trzeciej aż 39. Po trzydziestu minutach Spójnia przegrywała 59:82 i już wiadomo było, że tego spotkania nie wygra. W czwartej kwarcie stargardzki zespół nieco dystansu odrobił, ale i tak gospodarze mieli siedemnaście punktów więcej. Spójnia przegrała siódmy kolejny mecz.

Kolejne spotkanie Spójnia rozegra w najbliższą środę. O godzinie 18 zmierzy się w Stargardzie ze Śląskiem Wrocław.

GKS Tychy - Spójnia Stargard 92:75 (12:13, 31:27, 39:19, 10:16) Spójnia: Pacocha 21 (trzy razy za 3 pkt), Pabian 13 (1), Pytyś 10, Wróblewski 8 (2), Bodych 5 (1), Koziorowicz 4, Pieloch 4, Berdzik 3, Raczyński 3 (1), Soczewski 3 (1), Jankowski 1, Bigus.