Spójnia grała w Radomiu. Co za mecz! 16 spudłowanych osobistych jednego zespołu

W dwudziestej szóstej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia grała na wyjeździe z HydroTruck Radom. Stargardzki zespół wygrał 75:73 zwiększył szansę na udział w play off.

W dzisiejszym spotkaniu obu zespołom bardzo zależało na wygranej. HydroTruck potrzebuje punktów, by utrzymać się w ekstraklasie, a PGE Spójni, by zapewnić sobie udział w play off. W stargardzkiej drużynie nie grał w Radomiu kontuzjowany Nick Faust.

W pierwszej połowie trwałą wymiana ciosów. Prowadzenie kilka razy się zmieniało. Po pierwszej kwarcie był remis 25:25. Koszykarzom stargardzkiego zespołu najwięcej problemów sprawiał Jabarie Hinds, który punktował po indywidualnych akcjach. PGE Spójnia odpowiadała celnymi rzutami z dystansu. Tylko Raymond Cowels III trafił w pierwszej połowie trzy trójki. Kacper Młynarski miał dwie.

W drugiej kwarcie stargardzki zespół odskoczył gospodarzom na 10 punktów. Ale od stanu 45:35 dla PGE Spójni punkty zdobywali tylko zawodnicy HydroTruck. W połowie spotkania goście wygrywali 45:39. Stargardzki zespół miał przewagę na tablicach. Po dwudziestu minutach miał 25 zbiórek, a rywale 19.

Spójnia - HydroTruck. Zdjęcia ze zwycięskiego meczu w Stargardzie

W drugiej połowie oba zespoły nie grały pięknej koszykówki. Mnożyły się błędy i niecelne rzuty. PGE Spójnia odskoczyła na siedem punktów, ale ponownie rywale podgonili wynik.
W trzeciej i czwartej kwarcie w stargardzkiej drużynie słabo w ataku grał Raymond Cowels III, ale podobnie jak jego koledzy w zespole lepiej wypadał w defensywie, co owocowało przechwytami.

Wynik rozstrzygnął się w ostatniej minucie spotkania. HydroTruck na niespełna 26 sekund przed końcem doprowadziłdo remisu 73:73 i Jabarie Hinds mógł nawet wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie, ale spudłował osobistego. W odpowiedzi skutecznym rzutem za 2 pkt popisał się w ekipie gości Jay Threatt i na 2 sekundy przed końcem czwartej kwarty PGE Spójnia prowadziła 75:73.

Ostatnia akcję przeprowadzali gospodarze. Mieli tylko 2 sekundy. Piłkę dostał Jabarie Hinds, oddał rzut za 3 punkty z niezłej pozycji, ale spudłował. Stargardzki zespół wygrał 75:73.
W zwycięstwie bardzo pomogli mu koszykarze HydroTruck, fatalnie spisując się na linii osobistych. W całym spotkaniu spudłowali 16 takich rzutów, a przegrali mecz dwoma punktami. HydroTruck wykorzystał 8 spośród 24 rzutów osobistych, PGE Spójnia 16 spośró 23.

HydroTruck Radom - PGE Spójnia Stargard 75:73 (25:25, 14:20, 16:13, 18:17)

HydroTruck: Hinds 24 (trzy razy za 3 pkt), Griffin 14 (2), Stumbris 14 (3), Ostojic 12, Prahl 5, Lewandowski 4, Zegzuła, Piechowicz, Wall

PGE Spójnia: Młynarski 15 (3), Steele 15 (1), Threatt 13 (2), Matczak 12, Cowels III 11 (3), Gudul 5, Kostrzewski 4, Han