Spójnia grała z GTK. Prowadziła już trzynastoma punktami

Tadeusz Surma
W czwartej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy stargardzka Spójnia grała na wyjeździe z GTK Gliwice. Stargardzki zespół nieźle zagrał w pierwszej połowie, ale w drugiej było już gorzej. Przegrał 78:84.

Spójnia świetnie rozpoczęła dzisiejsze spotkanie. Rywale mieli spore kłopoty ze zdobywaniem punktów, a goście przeciwnie. Stargardzki zespół odskoczył i utrzymywał prowadzenie w pierwszej połowie. W pewnym momencie wynosiła ona trzynaście punktów.

Po długiej przerwie sytuacja na parkiecie się zmieniła. Gospodarze przejęli inicjatywę i po serii trafień trzypunktowych wyszli na prowadzenie i zaczęli odskakiwać. Najwyższa ich przewaga to czternaście punktów.

PGE Spójnia miała kilka zrywów, ale nie była w stanie już powalczyć o zwycięstwo. Stargardzki zespół przegrał 78:84.

Spójnia - Śląsk na ZDJĘCIACH. Cóż to był za mecz! Co za emoc...

To trzecia porażka PGE Spójni w czwartym spotkaniu. W najbliższy piątek o godzinie 20.30 zagra u siebie derbowe spotkanie z Kingiem Szczecin.

GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 84:78 (16:23, 19:16, 28:17, 21:22)

GTK: Varnado 27 (trzy razy za 3 pkt), Rhett 18 (1), Gołębiowski 13 (2), Henderson Jr. 8 (2), Perkins 7, Szymański 4, Majewski 3 (1), Krampelj 2, Szlachetka 2, Diduszko

PGE Spójnia: Tarrant 21 (3), Młynarski 14 (2), Śnieg 14, Blackshear 10 (1), Gudul 10, Matczak 5 (1), Steele 4, Walczak