Spójnia Stargard - Arka Gdynia. Gorąco na trybunach i na boisku

PGE Spójnia Stargard pokonała Asseco Arkę Gdynia w siódmej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy 79:64. Trener Spójni Marek Łukomski został wygwizdany przez kibiców. Oberwało się także osobom zarządzającym stargardzkim klubem.

PGE Spójnia Stargard grała z Asseco Arką Gdynia w sobotę, 16 października 2021 roku. Spotkanie rozegrane zostało w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie.

To był pierwszy mecz Spójni po fatalnym występie w Gliwicach, gdzie stargardzki zespół przegrał różnicą 40 punktów.

Na zawodników, trenerów, prezesów Spójni wylała się fala krytyki. Najwięcej oberwało się trenerowi Markowi Łukomskiemu. Wielu kibiców domaga się jego odejścia ze stanowiska. Podczas prezentacji zespołu trene został wygwizdany.

Krytyka nie ominęła prezesów stargardzkiego klubu. Fani Spójni wyciągnęli duży transparent, na którym był napis "W profesjonalnym klubie chałupniczo się nie dłubie".
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Arki 16:2. Po kolejnych trafieniach gości część kibiców klaskała. Widać było, że porażka w Gliwicach mocno ich zdenerwowała.

Jeszcze w pierwszej kwarcie PGE Spójnia wyszła na prowadzenie, a w kolejnych kwartach zdobyła przewagę i wygrała 79:64. Największy udział w zwycięstwie mieli Justin Gray, Tomasz Śnieg i Erick Neal. Nieźle na tle koszykarzy Arki wypadł Piotr Niedźwiedzki.

Na parkiecie w sobotę także było gorąco. Między koszykarzami obu zespołów dochodziło do spięć. W czwartej kwarcie było blisko rękoczynów. Po meczu natomiast doszło do spięcia między Kacprem Młynarskim a kilkoma kibicami. Obie strony "wymienili uprzejmości" wobec siebie.

Trener Spójni i włodarze stargardzkiego klubu mogą złapać trochę oddechu, ale mogą być pewni, że nie dostaną juz od kibiców dużego krfedytu zaufania. Arka to najsłabszy obecnie zespół ekstraklasy, który wygrał tylko jedno spotkanie i Spójnia miała obowiązek ten mecz wygrać.

W kolejnym meczu stargardzki zespół zagra w piątek, 22 października u siebie. Rywalem będzie HydroTruck Radom.

PGE Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia 79:64 (24:24, 24:11, 19:14, 12:15)

PGE Spójnia: Gray 20 (trzy razy za 3 pkt), Neal 18 (4), Śnieg 10, Młynarski 8 (2), O'Brien 7 (1), Szymkiewicz 6 (2), Niedźwiedzki 4, Zohore 4, Szmit 2

Asseco Arka: Music 16 (2), Wołosszyn 14 (2), Wilczek 13 (3), Dylewicz 11 (2), Bogucki 3, Hrycaniuk 2, Kaszowski 2, Perzanowski 2, Miskovic 1, Tomaszewski

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0