Spójnia Stargard o krok od awansu do finału play off I ligi koszykarzy

Spójnia Stargard wygrała dwukrotnie w stargardzkiej hali w ten weekend. W sobotę zwycięzyła GKS Tychy 85:61, a w niedzielę 93:77. Grzegorz Drążek
Po dwóch spotkaniach półfinału play off I ligi koszykarzy Spójnia Stargard prowadzi z GKS Tychy 2:0. W dzisiejszym spotkaniu stargardzki zespól wygrał 93:77. Żeby awansować do finału potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa.

Wczoraj Spójnia Stargard pokonała u siebie GKS Tychy 85:61 i objęła prowadzenie w półfinale play off I ligi koszykarzy.

W drugim spotkaniu to Spójnia pokazała moc na początku i wyszła na prowadzenie 21:9. Goście odpowiedzieli obroną na całym boisku i jeszcze w pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie. Ale po dziesięciu minutach to gospodarze wygrywali 27:25.

W drugiej kwarcie Spójnia osiągnęła przewagę. Wygrała tę część dziewięcioma punktami i w sumie prowadziła jedenastoma. Jak się później okazało, druga kwarta zadecydowała o końcowym zwycięstwie Spójni.

W trzeciej kwarcie gra była wyrównana, ale gospodarze utrzymywali przewagę. W pierwszym fragmencie czwartej kwarty GKS zbliżył się na pięc punktów. Na więcej Spójnia nie pozwoliła. Kolejne skuteczne akcje gospodarzy wyprowadziły ich na bezpieczne prowadzenie.

W dzisiejszym spotkaniu świetnie zagrał Marcin Dymała, który popisywał się indywidualnymi akcjami w ataku, rzucił 19 punktów, trafił trzy trójki i zanotował kilka efektownych asyst. Świetnie zagrał też Alan Czujkowski, który rzucił 18 punktów i miał 9 asyst i 4 zbiórki. Hubert Pabian nie był tak skuteczny jak wczoraj, kiedy rzucił 24 punkty, ale też trafiał i rzucił 13 pkt. Dawid Bręk rzucił 15 pkt i miał 6 asyst. A spośród rezerwowych wyróżnił się Wojciech Fraś, zdobywca 14 punktów.

Spójnia wygrała dzisiaj 93:77 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:0. Żeby awansowac do finału play off I ligi koszykarzy potrzebuje jeszcze jednej wygranej. Kolejne spotkanie w sobotę w Tychach. Jeśli wygrają gospodarze to czwarty mecz odbędzie się w niedzielę, 6 maja też w Tychach. A jeśli i to spotkanie wygra GKS to decydujący, piąty mecz odbędzie się 9 maja w Stargardzie.

W drugim półfinale Polonia 1912 Leszno dwukrotnie w ten weekend przegrała u siebie z Sokołem Łańcut. W sobotę 66:73, a w niedzielę 63:83.

Spójnia Stargard - GKS Tychy 93:77 (27:25, 22:13, 19:17, 25:22)
Spójnia: Dymała 19 (3), Czujkowski 18 (2), Pabian 13 (2), Bręk 15 (3), Fraś 14 (1), Wilczek 9 (1), Pytyś 3, Koziorowicz 2, Raczyński.
GKS: Słupiński 18, Jankowski 16 (2), Kulon 15 (3), Kowalewski 13 (1), Deja 5, Małgorzaciak 4, Szymczak 4 (1), Hałas 2.