Spójnia Stargard pokonała Pogoń Prudnik. To był rekordowy mecz

Alan Czujkowski i jego koledzy ze stargardzkiego pierwszoligowca nie pozwolili się w tym sezonie pokonać. Tadeusz Surma
W dwunastej kolejce spotkań w I lidze koszykarzy stargardzka Spójnia wygrała z Pogonią Prudnik 82:65. Stargardzki zespół jest liderem tabeli i ma komplet zwycięstw.

Spójnia Stargard wygrała, ale nie było to łatwe spotkanie. Pogoń już w pierwszej kwarcie odskoczyła i gospodarze musieli gonić wynik. Jeszcze w tej kwarcie wyszła na prowadzenie, a w drugich dziesięciu minutach powiększyła je do 13 punktów. Po pierwszej połowie Spójnia wygrywała 40:27.

Goście nie zrezygnowali z walki o zwycięstwo i świetnie rozpoczęli trzecią kwartę. Trafiali raz za razem, w tym rzuty z dystansu i doprowadzili do remisu 49:49. W Spójni ciężar gry wziął wtedy na siebie Marcin Dymała, a później rozrzucał się Dawid Bręk i stargardzki zespół znowu uzyskał przewagę.

W czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wygrali 82:65.

Spójnia jako jedyna ekipa na zapleczu ekstraklasy nie przegrała spotkania. Ma komplet jedenastu zwycięstw. W jednej kolejce stargardzki zespół pauzował. To dzisiejsze zwycięstwo było rekordowe, ponieważ w rozgrywkach I ligi koszykarzy Spójnia wcześniej nie zanotowała lepszej serii jeśli chodzi o liczbę kolejnych zwycięstw.

W kolejnym spotkaniu Spójnia zagra w następną sobotę w Kołobrzegu z Kotwicą.