Spójnia Stargard - Polfarmex Kutno. Efektowne bloki i wiele trójek

Grzegorz Drążek
Spójnia w dzisiejszym spotkaniu miała 60 procent skuteczności w rzutach dwupunktowych, 54 procent w trzypunktowych i 67 procent w osobistych. Grzegorz Drążek
W dwudziestej trzeciej kolejce spotkań w I lidze koszykarzy stargardzki zespół wysoko pokonał ekipę z Kutna 98:75. Spójnia pozostaje niepokonana na swoim parkiecie i jest liderem tabeli.

W dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie zagrały czołowe zespoły na zapleczu ekstraklasy. Spójnia przed tym meczem zajmowała pierwsze miejsce, a Polfarmex Kutno piąte.

W pierwszych minutach spotkania gospodarze byli nieco pogubieni. Seria strat i skuteczne kontry gości sprawiły, że Polfarmex odskoczył na kilka punktów. W 4 minucie było 5:11. Ale wystarczyło kilkadziesiąt sekund, by stargardzianie nie tylko odrobili straty, ale po trafieniu Huberta Pabiana wyszli na prowadzenie. I już go nie oddali.

Pozostała część dzisiejszego spotkania to już przewaga lidera tabeli. Spójnia grała skutecznie w ataku, ale i solidnie w obronie. To był kolejny mecz, w którym koszykarze Spójni pokazali moc w rzutach trzypunktowych. Trafili ich dwanaście, a najwięcej było autorstwa Pabiana, który rzucił cztery trójki.

Goście też mieli niezły dzień na rzucanie trzypunktowe. Trafili dziewięć trójek. W trzeciej kwarcie trafili trzy trójki w trzech kolejnych akcjach.

Spójnia po pierwszej kwarcie wygrywała dziesięcioma punktami, po drugiej powiększyła przewagę o kolejne dwa punkty, a po trzeciej jeszcze o trzy. W czwartej kwarcie potwierdziła swoją wyższość w dzisiejszym spotkaniu i odskoczyła jeszcze o osiem punktów.

Nie tylko rzuty trzypunktowe wychodziły dzisiaj koszykarzom stargardzkiego zespołu. Kibice obejrzeli dwa efektowne bloki w wykonaniu Wojciecha Frasia i jeden autorstwa Marcina Dymały. Ten drugi gracz popisał się też efektowną asystą. Po jego świetnym podaniu przez całe boisko dwa punkty rzucił Alan Czujkowski.

Spójnia wygrała 98:75 i jest to jedenaste kolejne zwycięstwo stargardzkiego zespołu u siebie. Spójnia jest niepokonana w stargardzkiej hali. W sumie, u siebie i na wyjazdach, na dwadzieścia dwa spotkania ma dwadzieścia jeden zwycięstw i pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli.

W najbliższą sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza zagrają w Kłodzku z Nysą, która dzisiaj przegrała w Warszawie z KK 67:79.

Spójnia Stargard - Polfarmex Kutno 98:75 (31:21, 22:20, 23:20, 22:14)

Spójnia: Pabian 26 (cztery razy za 3 pkt), Dymała 16 (3), Bręk 13 (2), Fraś 12 (1), Raczyński 8 (1), Pytyś 7, Szymański 7 (1), Czujkowski 4, Koziorowicz 2, Wilczek 2, Pryć 1, Hoszczaruk.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0