Spójnia Stargard poznała pierwszego rywala w play off

Spójnia w rundzie zasadniczej wygrała dwadzieścia osiem spotkań i przegrała cztery. Nie pokonała tylko Polonii 1912 Leszno. Grzegorz Drążek
W ostatniej kolejce spotkań rundy zasadniczej I ligi koszykarzy Spójnia Stargard przegrała u siebie z Polonią 1912 Leszno. Tak jak w pierwszym meczu tych zespołów Spójnia przespała pierwszą kwartę.

W grudniu Spójnia Stargard, w swoim szesnastym spotkaniu w sezonie, przegrała w Lesznie 67:76. Wtedy po pierwszej kwarcie stargardzki zespół musiał gonić wynik, bo przegrywał 15:27. W trzeciej kwarcie Spójnia wyszła nawet na prowadzenie, ale rywale ponownie odskoczyli i zwyciężyli. To była pierwsza porażka Spójni w sezonie.

Spójnia miała dzisiaj okazję do rewanżu. W ostatniej kolejce spotkań rundy zasadniczej podejmowała w stargardzkiej hali Polonię 1912 Leszno. To była rywalizacja lidera Spójni i wicelidera Polonii. No i sytuacja się powtórzyła. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 9:0, a pierwszą kwartę Polonia wygrała 26:15.

Po dwóch kwartach stargardzki zespół przegrywał 39:56. W trzeciej kwarcie gospodarze podjęli walkę i zbliżyli się na cztery punkty. Na więcej wicelider im nie pozwolił. Spójnia Stargard przegrała 78:85. Spójnię najbardziej dzisiaj skrzywdził Kamil Chanas, który rzucił 32 punkty, w tym 27 w pierwszej połowie.

W dzisiejszym spotkaniu w stargardzkiej hali sporo kontrowersyjnych decyzji podjęli sędziowie, którzy nie panowali zbytnio nad tym co działo się na boisku. I nie chodzi o to, że tylko krzywdzili Spójnię. Po prostu gwizdali słabo, co powodowało nerwy na parkiecie i trybunach.

Ten wynik nie miał znaczenia, jeśli chodzi o klasyfikację. Spójnia już wcześniej zapewniła sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, a Polonia drugie.

Po dzisiejszych spotkaniach trzydziestej czwartej kolejki wiadomo z kim Spójnia Stargard zagra w pierwszej rundzie play off. Jej rywalem będzie ósmy w tabeli Basket Poznań, który dzisiaj pokonał w Prudniku Pogoń 97:93.

Play off rozpocznie się w najbliższy weekend. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną w Stargardzie, w sobotę 14 kwietnia i w niedzielę 15 kwietnia.

Spójnia Stargard - Polonia 1912 Leszno 78:85 (15:26, 24:30, 25:12, 14:17)

Spójnia: Dymała 18 (trzy razy za 3 pkt), Pabian 17, Bręk 13 (3), Czujkowski 8, Fraś 8, Pytyś 4, Raczyński 4, Wilczek 4 (1), Koziorowicz 2.