Spójnia Stargard przegrała i wyprzedza już tylko jeden zespół

W Spójni po kontuzji ponownie zagrał Norbertas Giga. Litwin rzucił cztery punkty i miał jedną zbiórkę Tadeusz Surma
Spójnia Stargard przegrała w Zielonej Górze ze Stelmetem 87:104. Stargardzki zespół na pięć kolejek spotkań przed zakończeniem sezonu plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli ekstraklasy koszykarzy.

Spotkanie Stelmetu ze Spójnią, które zostało rozegrane dzisiaj w Zielonej Górze, kończyło dwudziestą piątą serię spotkań ekstraklasy koszykarzy.

Stelmet był zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania. To zespół, który liczy się w walce o mistrzowski tytuł. Spójnia natomiast broni się przed degradacją.

Po pierwszej kwarcie zielonogórzanie osiągnęli przewagę. Wygrywali 25:16. Ale stargardzki zespół łatwo się nie poddawał. Spójnia wygrała drugą kwartę punktem. Oba zespoły w drugich dziesięciu minutach grały ofensywnie. W sumie rzuciły 59 punktów.

W trzeciej kwarcie gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku. Powiększyli prowadzenie do kilkunastu punktów i pilnowali przewagi. Cały czas była dwucyfrowa. Po trzydziestu minutach wygrywali 78:64.

Nic już więcej dzisiaj podopieczni trenera Kamila Piechuckiego nie mogli zdziałać na parkiecie w Zielonej Górze. Gospodarze w czwartej kwarcie jeszcze powiększyli przewagę i wygrali 104:87.

W dzisiejszym meczu Spójnia zagrała w kompletnym składzie. Po kontuzji powrócił na parkiet Norbertas Giga. Litwin grał 23 minuty, rzucił 4 punkty, wykorzystał dwa z siedmiu rzutów z gry, miał zbiórkę, asystę, przechwyt.

Najwięcej, 22 punkty, rzucił Rod Camphor, który miał też 5 zbiórek, ale i siedem razy zgubił piłkę. Piotr Pamuła rzucił 15 pkt. Hubert Pabian rzucił 9 pkt, miał 4 zbiórki. Tweety Carter rzucił 8 pkt, miał 6 zbiórek i 4 asysty.

Po dzisiejszej porażce stargardzki zespół jest na przedostatnim, piętnastym miejscu w tabeli ekstraklasy. Spójnię wyprzedził po tej kolejce spotkań Trefl Sopot, który pokonał Polpharmę Starogard Gdański. Spójnia i Trefl mają tyle samo punktów, ale stargardzki zespół ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

Spójnia wyprzedza Miasto Szkła Krosno, które ma punkt mniej niż stargardzki zespół. Kluby, które walczą o utrzymanie, rozegrają jeszcze po pięć meczów. Spójnia w dwudziestej szóstej kolejce spotkań zagra w najbliższy wtorek w Gliwicach z GTK.

Stelmet Zielona Góra - Spójnia Stargard 104:87 (25:16, 29:30, 24:18, 26:23)

Stelmet: Sokołowski 18 (raz za 3 pkt), Starks 14 (1), Hrycaniuk 13, Zamojski 13 (3), Planinic 12, Koszarek 11 (3), Hosley 6, Justice 5 (1), Sakic 5 (1), Mąkowski 3 (1), Devoe 2, Mokros 2.

Spójnia: Camphor 22 (2), Pamuła 15 (1), Pabian 9 (1), Carter 8, Fraś 7, Richards 7 (1), Wilczek 6, Taylor 5, Dymała 4, Giga 4, Bręk.