Spójnia Stargard - Trefl Sopot. Stargardzcy kibice nie zobaczyli zwycięstwa w hali OSiR

W trzeciej serii spotkań koszykarskiej ekstraklasy PGE Spójnia przegrała z Treflem Sopot 82:94. Z trzech meczów u siebie stargardzki zespół wygrał tylko jeden. Obejrzyjcie zdjęcia Tadeusza Surmy ze spotkania Spójni i Trefla

PGE Spójnia grała z Treflem w sobotę, 18 września 2021 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie.

Goście od początku meczu narzucili swój rytm gry, do którego gospodarze nie potrafili się dostosować. Przewaga Trefla rosła z minuty na minutę i po pierwszej połowie stargardzki zespół przegrywał szesnastoma punktami.

Przyjezdni grali zespołowo, łatwo zdobywali pozycje rzutowe i byli skuteczni. Przewagę wypracowali sobie trójkami i skutecznymi akcjami bliżej kosza. Po pierwszej kwarcie Trefl miał punktów 30, a w drugiej dorzucił 20.

W trzeciej kwarcie wreszcie gospodarze ruszyli do ataku i potrafili zbliżyć się na trzy punkty. W stargardzkiej drużynie najbardziej aktywny w ataku od początku meczu był Jake O'Brien, który w poprzednich dwóch spotkaniach grał słabo, a teraz udowodnił, że może być skuteczny.

Pogoń gospodarzy kosztowała ich sporo sił, co rywale wykorzystali. Trefl uporządkował grę i ponownie odskoczył. W czwartej kwarcie goście kontrolowali wydarzenia na stargardzkim parkiecie i nawet trzy kolejne trójki Boykinsa nie pomogły gospodarzom.

PGE Spójnia uległa Treflowi Sopot 82:94. W sopockim zespole skutecznie zagrał wychowanek Spójni Paweł Leończyk, który rzucił 15 punktów, wykorzystując siedem z dziewięciu rzutów dwupunktowych, miał także 7 zbiórek.

Ten sezon stargardzki zespół rozpoczął od trzech spotkań u siebie. Wygrał tylko jedno. W drugiej kolejce pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 75:71. W pierwszej kolejce przegrał po dogrywce z Kingiem Szczecin 75:81.

Kolejne trzy spotkania Spójnia zagra na wyjeździe. Najbliższy w sobotę, 25 września 2021 roku w Warszawie z Legią.

PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 82:94 (20:30, 14:20, 26:19, 22:25)

PGE Spójnia: O'Brien 19 (cztery raz za 3 pkt), Boykins 17 (3), Gray 17 (1), Neal 10 (2), Śnieg 6, Zohore 6, Młynarski 5 (1), Niedźwiedzki 2, Szmit

Trefl: Franke 23 (4), Gruszecki 22 (2), Leończyk 15, Sharma 13, Davis 10 (1), Kolenda 7 (1), Moten 4, Szlachetka