Spójnia Stargard zagra w półfinale play off I ligi koszykarzy

Marcin Dymała w meczach w Stargardzie rzucił 10 i 19 punktów, a w spotkaniach w Poznaniu 27 i 19 pkt. Tadeusz Surma
W czwatym spotkaniu pierwszej rundy play off I ligi koszykarzy Spójnia Stargard pokonała w Poznaniu Basket 92:79. Ten wynik sprawił, że stargardzki zespól awansował do półfinału play off.

Wczoraj Spójnia przegrała w Poznaniu 76:87. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadziła 2:1. Cały czas potrzebowała jeszcze jednej wygranej, żeby zagrać w półfinale play off.

Po pierwszych dwóch kwartach dzisiejszego spotkania w Poznaniu Basket wygrywał 44:34. W trzeciej kwarcie stargardzki zespół osiągnął przewagę i wypunktował rywali. Wygrał tę część 33:15. W czwartej kwarcie kontrolował wydarzenia na parkiecie i wygrał 92:79.

Spójnia Stargard wygrała rywalizację w play off z Basketem Poznań 3:1 i zagra w półfinale. Spójnia Stargard wygrała rywalizację w play off z Basketem Poznań 3:1 i zagra w półfinale. Jej rywalem będzie GKS Tychy, który w pierwszej rundzie play off pokonał R8 Basket Kraków 3:1.

W drugim półfinale Polonia 1912 Leszno zmierzy się z Sokołem łańcut. Polonia w pierwszej rundzie play off wygrała ze Zniczem Basket Pruszków 3:1, a Sokół z Polfarmeksem Kutno 3:1.

Już wiadomo, kto został zdegradowany do II ligi. To KK Warszawa, Nysa Kłodzko i Siarka Tarnobrzeg. W play out KK przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 1:3, Nysa z Pogonią Prudnik 1:3, a Siarka z SKK Siedlce 1:3. A wcześniej zdegradowana została Noteć Inowrocław, najsłabszy zespół w rundzie zasadniczej I ligi koszykarzy.

Basket Poznań - Spójnia Stargard 79:92 (25:18, 19:16, 15:33, 20:25)

Basket: Wieloch 14 (2), Struski 12 (2), Konopatzki 11 (3), Smorawiński 11 (1), Tomaszewski 9 (1), Samsonowicz 7 (1), Metelski 5, Fiszer 4, Czyż 2, Giżyński 2, Gruszczyński 2, Simon.

Spójnia: Pabian 26 (1), Dymała 19 (2), Bręk 15 (3), Czujkowski 13 (3), Fraś 10 (2), Raczyński 4 (1), Wilczek 3 (1), Pytyś 2.