Spójnia w dobrym humorze kończy ten rok

Grzegorz Drążek
Karol Pytyś rzucił czternaście punktów i miał osiem zbiórek.
Karol Pytyś rzucił czternaście punktów i miał osiem zbiórek. Tadeusz Surma
Koszykarze Spójni Stargard wygrali w piętnastej kolejce I ligi na swoim terenie z GTK Gliwice 86:74.

Na początku dzisiejszego spotkania w Stargardzie lepiej prezentowali się goście, którzy odskoczyli na siedem punktów. Jeszcze w pierwszej kwarcie Spójnia odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. W dwóch kolejnych kwartach stargardzki zespół utrzymywał niewielką przewagę.
Spotkanie rozstrzygnęło się w czwartej kwarcie. Gracze GTK mieli swoje szanse i gdyby wykorzystali próby trzypunktowe, to mogli wyjść na prowadzenie. Nie wykorzystali swojej szansy i gospodarze nie dali im więcej szans. Po dwóch skutecznych akcjach Karola Pytysia Spójnia odskoczyła na dziesięć punktów. A później dorzuciła jeszcze dwa punkty przewagi i wygrała 86:74.
W GTK zagrali dwaj byli zawodnicy Spójni. Piotr Pluta rzucił 8 punktów, miał trzy zbiórki, cztery asysty, cztery przechwyty i dwie straty. Łukasz Bodych rzucił 1 pkt, miał trzy zbiórki, dwie asysty, przechwyt i dwie straty. To była ostatnia kolejka pierwszej części rundy zasadniczej. Spójnia ma osiem zwycięstw i siedem porażek.
Spójnia Stargard - GTK Gliwice 86:74 (21:20, 28:23, 20:22, 17:9)Spójnia: Pieloch 20 (trzy razy za 3 pkt), Pacocha 15 (2), Pytyś 14, Bodych 12, Raczyński 12, Wróblewski 7 (1), Pabian 4, Koziorowicz 2, Berdzik, Stachowiak, Stefanowicz.