Spójnia wyraźnie wygrywała, ale... przegrała

Maciej Raczyński rzucił 4 punkty.
Maciej Raczyński rzucił 4 punkty. Tadeusz Surma
Stargardzka Spójnia przegrała u siebie z Astorią Bydgoszcz 68:75. Stargardzianie słabo zagrali w drugiej połowie.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania w Stargardzie należała do gospodarzy. Spójnia grała skutecznie w ataku i dobrze w obronie. Efekt takiej gry to jedenastopunktowe prowadzenie.

W drugiej połowie sytuacja się zmieniła. Spójnia przestała trafiać, a rywale to wykorzystali. W trzeciej kwarcie zbliżyli się na punkt, a w 35 minucie najpierw doprowadzili do remisu, a po chwili wyszli na prowadzenie. Stargardzki zespół nie był już w stanie powalczyć o zwycięstwo, bo dalej sporo pudłował. Spójnia przegrała drugie kolejne spotkanie. W Astorii 21 punktów rzucił Hubert Mazur, wychowanek Spójni Stargard.

Inne spotkania osiemnastej kolejki zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.

Spójnia Stargard - Astoria Bydgoszcz 68:75 (24:18, 20:15, 10:20, 14:22) Spójnia: Pacocha 20 (dwa razy za 3 pkt), Pabian 16 (2), Pytyś 11 , Pieloch 10 (2), Soczewski 7 (1), Raczyński 4, Bodych, Koziorowicz, Wróblewski.