Srebro Nikoli Piechockiej na zawodach w Bukareszcie

Grzegorz Świstak
Zdjęcia: LKS Feniks Pesta Stargard
Srebrny medal wywalczyła na Międzynarodowym Turnieju United World Wrestling w Bukareszcie w kategorii 57 kg, uczennica ZS nr 2 w Stargardzie Nikola Piechocka. Dobrze zaprezentowała się również druga zawodniczka ze Stargardu, która w kat. 69 kg zajęła 5 miejsce.

Paulina Kucharczyk to uczennica II LO w Stargardzie. Podczas turnieju na sali nie mogło zabraknąć trenerów Stargardzkiego Feniksa Katarzyny Mądrowskiej jak i Mariusza Kucharczyka:

Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych podopiecznych – mówi Mariusz Kucharczyk z LKS Feniks. Dziewczyny stoczyły bardzo dobre i mocne walki. Pokazały, że mogą walczyć jak równy z równym z najlepszymi. Taki start na pewno podbuduje zawodniczki. Należy dodać, iż obsada turnieju była na naprawdę wysokim poziomie. Gratulacje dla dziewczyn i Polskiej kadry wraz z trenerami.

Nikola Piechocka i Paulina Kucharczyk reprezentowały Polską kadrę U-17 na międzynarodowych zawodach United World Wrestling w Bukareszcie w Rumunii. Nasza reprezentacja zdobyła tam pierwsze miejsce.