Stanęli na podium Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę Stargardu

To była trzynasta edycja biegu organizowanego przez Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki Tadeusz Surma
Obejrzyj galerię zdjęć z dekoracji najszybszych zawodników XIII Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę Stargardu. Nagrodzone zostały osoby z najwyższych miejsc w różnych kategoriach.

Pierwsze miejsce w trzynastej edycji biegu ulicznego w Stargardzie zajął Dmyłro Musiiatchenko z Ukrainy. Jego czas 32 min. 17 sek. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Oleksei Obukhovskyi (32.18 min). Trzeci był Konrad Majdziński ze Starej Dąbrowy, reprezentujący Wiodący Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy Pomorze Stargard (32.52).

W gronie kobiet pierwsze miejsce zajęła Katsiaryna Ptashuk, reprezentująca klub Achilles Leszno (36.34). Na drugim uplasowała się Paulina Grzegórzek ze Szczecina (37.20). Trzecia była Milena Sadowska ze Stargardu (38.57).

W kategorii służb mundurowych wygrał Konrad Majdziński. W kategorii rodzinnej wygrali Agnieszka, Julia i Marcin Szubertowie z Kołobrzegu. W kategorii samorządowcy pierwsze miejsca zajęli Bartłomiej Musiał z UKS Aktywni Wysoka Kamieńska i stargardzianka Alicja Terlikowska.

W ramach VI Mistrzostw Polski Sędziów Piłki Nożnej wygrał Michał Kumolka z Kolegium Sędziów Leszno, drugi był Krzysztof Ślefarski z Szymonspeed, a na trzecim miejscu był Arkadiusz Terlikowski z Nowosolskiej Grupy Biegowej Nowa Sól.

Nagrodzono również najstarszego i namłodszego uczestnika zawodów. W biegu wystartował urodzony w 1938 roku Józef Wrona z Wielenia, który odbierając nagrodę otrzymał wielkie brawa od innych uczestników i od kibiców, a także urodzona w 2002 roku Karolina Szymańska z Chociwla.

W biegu prowadzone były także kategorie wiekowe. Wśród kobiet pierwsze miejsca zajęły: Julia Szubert (Kołobrzeg Biega, kategoria K16), Katsiaryna Ptashuk (K20), Paulina Grzegórzek ze Szczecina (K30), Ewa Matusik z Tuczna (K35), Beata Białek (Hermes Gryfino, K40), Anna Zielińska z Łobza (K45), Wioletta Murawska ze Szczecina (K50), Beata Królak z SP 8 w Policach (K55), Mariola Dejnak z Gryfic (K60).

Wśród mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Piotr Zięba ze Stargardu (M16), Dmyłro Musiiatchenko (M20), Michał Hulewicz (M30), Andrzej Kuśmider (M35), Marek Urbański (Hermes Gryfino, M40), Józef Zabielski ze Szczecina (M45), Jacek Rudziński z Gryfina (M50), Krzysztof Pokrzywiński z Polic (M55), Bigusław Barański z Trzebiatowa (M60), Marian Ostrowski ze Złocieńca (M65), Jan Kaczmarek z Mieszkowic (M70), Józef Wrona z Wielenia (M75).

Nagrodzono także wolontariuszy, którzy pomogli w organizacji biegu ulicznego w Stargardzie.