Stargard dla Niepodległej. Pobiegli młodsi i starsi. Dzieci, młodzież i dorośli

Czwarta edycja biegu Stargard dla Niepodległej odbyła się w parku Chrobrego w Stargardzie. W ramach tego wydarzenia było pięć biegów biegi. Obejrzyjcie zdjęcia wszystkich tych biegów. Uczestnikami były dzieci, młodzież i dorośli.

Czwarty bieg Stargard dla Niepodległej odbył się dzisiaj, w czwartek 11 listopada 2021 roku w Stargardzie. To część stargardzkich obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tym razem bieg Stargard dla Niepodległej odbył się już po zmierzchu. Miejscem rozegrania zawodów był park Chrobrego. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup. Na mecie wszystkich pięciu biegów na uczestników czekały pamiątkowe medale.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli najmłodsi uczestnicy tego wydarzenia. Były to małe dzieci, w wieku od 3 do 6 lat. Pokonały one trasę długości 200 metrów. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Ignacy Laskowski ze Stargardu, Wojciech Krawczyński ze Stargardu, Adam Szlęk z Lubowa. Sklasyfikowano 30 osób

Następnie pobiegły dzieci w wieku 7-9 lat. One miały do pokonania pętlę liczącą 400 metrów. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Klaudia Laskowska ze Stargardu, Beniamin Witaszewski ze Szczecina, Wiktor Piątek ze Stargardu. Sklasyfikowano 22 osoby

Uczestnikami trzeciego biegu były dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Trasa liczyła 800 metrów. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Antoni Doszczeczko ze Stargardu, Bartosz Maciejewski ze Stargardu, Wojciech Krupa ze Stargardu. Sklasyfikowano 22 osoby

W czwartym biegu wzięła udział młodzież w wieku 13-15 lat. W tym przypadku trasa była dłuższa, liczyła 1200 metrów. Rywalizacja była zacięta, do tego stopnia że jeden z uczestników gubiąc buta nawet się nie zatrzymał i dobiegł do mety bez niego. Inny uczestnik wziął go z trasy i dostarczył na metę, by oddać właścicielowi. W galerii zdjęć mamy ten moment uwieczniony. Pierwsze miejsce zajął Antoni Doszczeczko ze Stargardu, który nieco wcześniej wygrał bieg w kategorii wiekowej 10-12 lat. Regulamin zdecydował, że dwa razy nie został nagrodzony. Nagrodzone w tej grupie osoby to: drugi Filip Gut ze Stargardu, trzecia stargardzianka Nikola Matuła, czwarta Katarzyna Laskowska ze Stargardu. Sklasyfikowano 12 osób

Na koniec odbył się bieg główny. Dorośli mieli do pokonania trasę liczącą 5 kilometrów. Inaczej niż we wczesniejszych biegach, trasa wiodła nie tylko dołem, wokół placu zabaw w parku, ale także górą, aleją Słowiczą. Przed biegiem była wspólna rozgrzewka w teatrze letnim, odśpiewano także hymn państwowy. Wśród uczestników byli nie tylko biegacze. Tę samą trasę pokonały osoby maszerujące z kijkami

Pierwsze miejsce w biegu na 5 km zajął Tomasz Waszczuk ze Szczecina (czas 18.58 min.), drugie stargardzianin Sebastian Łukaszewski (19.30 min.), a trzecie Kamil Markiewicz ze Stargardu (20.02 min.). Wśród kobiet pierwsza była Barbara Pochranowicz z Dębna (21.37 min., szósta w ogólnej klasyfikacji), druga Agata Kosztowny ze Szczecina (22.04 min., ósma w ogólnej klasyfikacji), trzecia Sandra Skupińska ze Stargardu (24.23 min., osiemnasta w ogólnej klasyfikacji). Sklasyfikowanych zostało 66 osób.

Pierwsze trzy miejsca w marszu z kijkami nordic walking zajął Robert Ledzion ze Szczecina (36.28 min.), drugie stargardzianin Krzysztof Trojanowski (36.54 min.), trzecie Mirosław Bielański ze Stargardu (37.44 min.). Pierwsze trzy miejsca w marszu z kijkami nordic walking zajął Robert Ledzion ze Szczecina (36.28 min.), drugie stargardzianin Krzysztof Trojanowski (36.54 min.), trzecie Mirosław Bielański ze Stargardu (37.44 min.). Wśród kobiet pierwsza była Renata Jarczewska z Goleniowa (38.10 min., czwarta w ogólnej klasyfikacji), druga Joanna Suleja ze Stargardu (40.27 min., szósta w ogólnej klasyfikacji), trzecia stargardzianka Agnieszka Sieczkowska (42.31 min., dziewiąta w ogólnej klasyfikacji). Sklasyfikowano 25 osób.

Bieg Stargard dla Niepodległej zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie