MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Stargard w czołówce rankingu sukcesu kadencji władz lokalnych w miastach całej Polski miesięcznika „Wspólnota”

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W najnowszym raporcie miesięcznika „Wspólnota” Stargard uplasował się na zaszczytnym 18. miejscu w kategorii sukces finansowy, wyprzedzając znaczącą część z 267 sklasyfikowanych miast powiatowych w Polsce. Analiza obejmowała kompleksową ocenę działalności samorządów w okresie od 2018 do 2023 roku.

Autorzy rankingu, Paweł Swianiewicz i Julita Łukomska, specjaliści w dziedzinie ekonomii i rozwoju lokalnego, przeanalizowali wielowymiarowe aspekty funkcjonowania jednostek samorządowych. Ocena uwzględniała między innymi dynamikę zmian wielkości budżetów na mieszkańca, wskaźniki zatrudnienia, liczbę zarejestrowanych nowych przedsiębiorstw, efektywność pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej, rozwój mieszkalnictwa komunalnego, inwestycje proekologiczne oraz jakość edukacji.

Ostatnich pięć lat to czas dużego postępu dla Stargardu - powiedział Głosowi Rafał Zając, prezydent Stargardu. Wkładamy mnóstwo zaangażowania i wysiłku w szeroko rozumiany rozwój miasta i poprawę jakości życia tutaj. Skok, który widać w rankingu „Wspólnoty”, potwierdza, że robimy to skutecznie. Takie zestawienia są na pewno powodem do dumy zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców. Jestem przekonany, że przed nami kolejne, jeszcze większe możliwości.

Wyraźny postęp Stargardu odnotowano w kategorii infrastrukturalnej, gdzie miasto zanotowało skok o dziewięćdziesiąt sześć pozycji względem poprzedniej kadencji 2013-2017, manifestujący się poprawą jakości życia mieszkańców oraz zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej regionu.

Zestawienie przygotowane przez „Wspólnotę” objęło łącznie 2477 samorządów różnego szczebla, co sprawia, że wysokie miejsce Stargardu świadczy o znaczących osiągnięciach zarządzających miastem przez ostatnie pięć lat.

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto