Szalony mecz w Bełchatowie. Błękitni Stargard prowadzili do przerwy 2:0, a przegrali 2:3

Patryk Skórecki strzelił drugiego gola dla stargardzkiego drugoligowca.
Patryk Skórecki strzelił drugiego gola dla stargardzkiego drugoligowca. Tadeusz Surma
W osiemnastej kolejce spotkań II ligi piłkarskiej stargardzki zespół przegrał na wyjeździe z GKS Bełchatów 2:3. Stargardzianie trzy gole dali sobie strzelić w osiem minut.

W dzisiejszym spotkaniu w Bełchatowie piłkarze Błękitnych Stargard zagrali po dwóch zwycięstwach. W szesnastej kolejce pokonali MKS Kluczbork 1:0, a w siedemnastej wygrali z Gryfem Wejherowo 3:0.

W osiemnastej kolejce, która była jednocześnie pierwszą serią spotkań w rundzie rewanżowej, stargardzki zespół gral dzisiaj w Bełchatowie z GKS. Po pierwszej połowie wygrywał 2:0. W 28 minucie bramkę strzelił Mateusz Węsierski, a w 40 minucie gola zdobył Patryk Skórecki.

W drugiej połowie juz tak dobrze nie było. Na samym początku tej części stargardzki zespół dał się zaskoczyć rywalom. I to nie tylko raz. W osiem minut gospodarze zdobyli trzy bramki. W 8 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Giel, w 50 minucie gola strzelił Bartłomiej Bartosiak, a w 53 minucie karnego wykorzystał Łukasz Pietroń.

Więcej goli w dzisiejszym spotkaniu nie było. Błękitni nie wykorzystali szansy, a mogli awansować na ósme miejsce w tabeli. Po porażce są na dwunastym miejscu. Mają 21 punktów i o cztery wyprzedzają piętnasty Rozwój Katowice, pierwszy zespół zagrożony degradacją.

W II lidze rozegrana zostanie w tym roku jeszcze jedna seria spotkań. W najbliższą sobotę stargardzki zespół zagra na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 3:2 (0:2)

Bramki: Węsierski 28, Skórecki 40 - Giel 48, Bartosiak 50, Pietroń 53 karny.

Błękitni: Rzepecki, Gutowski, Liśkiewicz, Pustelnik, Szymusik (57 Karmański), Mosiejko, Więcek (75 Magnuski), Wojtasiak, Skórecki, Fadecki, Węsierski.

W ostatnim spotkaniu w tym roku u siebie Błękitni Stargard pokonali MKS Kluczbork 1:0. Obejrzyj strzał z rzutu wolnego Wojciecha Fadeckiego: