Szymon w kolorze srebra, a Krystian brązu

Szymon Dębiński (z lewej) rywalizuje w kategorii 42 kg, natomiast Krystian Mądrowski 38 kg. Feniks
Zawodnicy stargardzkiego klubu z medalami mistrzostw kraju młodzików.

Świetnie spisali się reprezentanci Ludowego Klubu Sportowego Feniks Stargard w mistrzostwach Polski młodzików w zapasach, które odbyły się we Włodawie. Startujący w kategorii wagowej 42 kilogramy Szymon Dębiński wywalczył srebrny medal, rywalizujący w kategorii 38 kg Krystian Mądrowski zdobył brązowy krążek. - To był bardzo udany start, nie spodziewałem się takich wyników - szczerze przyznaje Mariusz Kucharczyk, trener Feniksa Stargard. - Co prawda Szymon i Krystian potwierdzali wysokie umiejętności w turniejach młodzików, ale mistrzostwa kraju to zawody większej rangi i nie jest łatwo o dobre wyniki. Tym bardziej, że obaj są z rocznika 2001, a w tych zawodach startowali zawodnicy także z roczników 2000 i 1999. Szymon szedł jak burza i przegrał dopiero w finale. Natomiast Krystian przegrał w pierwszej walce i mógł dalej walczyć najwyżej o brąz i zrobił to skutecznie. Trenerem obu zawodników jest Roksana Dobrodziej.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0