Tego jeszcze w III lidze nie było. Do piętnastu razy sztuka Kluczevii Stargard. Rehabilitacja Błękitnych

Grzegorz Drążek
Tadeusz Surma
No wreszcie stało się to, na co kibice piłki nożnej w Stargardzie czekali od 7 sierpnia. Oba stargardzkie kluby występujące w III lidze wygrały. W piętnastej kolejce spotkań Błękitni pokonali Elanę Toruń, a Kluczevia wygrała z Zawiszą Bydgoszcz. Kluczevia wygrała pierwszy mecz w sezonie.

Oba stargardzkie zespoły mecze piętnastej serii spotkań grupy 2 III ligi rozegrały w sobotę, 30 października 2021 roku. Najpierw na boisko wybiegli Błękitni. W Stargardzie mierzyli się z Elaną Toruń. Stargardzki zespół miał za zadanie zmazać plamę po występie tydzień wcześniej w Janikowie, gdzie został rozbity przez tamtejszą Unię 1:6.

Cel, czyli zwycięstwo, został osiągnięty. Błękitni pokonali Elanę 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 5 minucie Adrian Kwiatkowski. Błękitni mają 24 punkty i są na siódmym miejscu w tabeli.

Jeszcze większa radość zapanowała w obozie Polskiego Cukru Kluczevii Stargard. Beniaminek III ligi wygrał pierwszy mecz w sezonie. Można powiedzieć, do piętnastu razy sztuka. W piętnastej serii spotkań Kluczevia pokonała na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 44 minucie Michał Magnuski.

Kluczevia na zwycięstwo czekała blisko trzy miesiące, od 7 sierpnia, kiedy była inauguracja rozgrywek III ligi piłkarskiej. Beniaminek ze Stargardu wciąż zajmuje ostatnie, osiemnaste miejsce w tabeli. Ma 6 punktów.

Kolejne mecze stargardzkich trzecioligowców w sobotę, 6 listopada 2021 roku. O godzinie 12 Błękitni zagrają na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a o godzinie 14 Polski Cukier Kluczevia zmierzy się w Stargardzie z Jarotą Jarocin. To będzie kolejny ważny mecz Kluczevii. Jarota jest dwa miejsca wyżej w tabeli i ma pięć punktów więcej.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani