Trzynaście trójek Spójni Stargard i powrót na trzecie miejsce

Marcin Dymała rzucił 22 punkty i miał 8 asyst.
Marcin Dymała rzucił 22 punkty i miał 8 asyst. Tadeusz Surma
W dwudziestej ósmej kolejce I ligi koszykarzy stargardzki zespół wysoko pokonał u siebie ACK UTH Rosa Radom 98:72.

Koszykarze Spójni Stargard wykorzystali potknięcia w sobotę trzech pierwszych zespołów. Legia Warszawa przegrała u siebie z GKS Tychy 77:84, Sokół Łańcut przegrał w Lesznie z Polonią 65:77, a GTK Gliwice przegrał w Inowrocławiu z Notecią 63:65. W dzisiejszym spotkaniu Spójnia pokonała ACK UTH Rosa Radom i wyprzedziła w tabeli GTK. Stargardzki zespół jest trzeci. Ma 47 punktów. O dwa mniej niż Legia i Sokół i o punkt więcej niż GTK.

W dzisiejszym meczu koszykarze stargardzkiego pierwszoligowca zanotowali świetną pierwszą kwartę, którą wygrali 38:19. Później już tak skutecznie nie byli, ale wygrali wszystkie pozostałe kwarty i zwyciężyli 98:72. Spójnia miała szansę na 100 punktów, ale najpierw Jacek Stefanowicz wykorzystał tylko jednego z trzech osobistych, a później w ostatniej akcji spotkania zawodnicy stargardzkiej ekipy za bardzo chcieli oddać celny rzut i skończyło się zgubieniem piłki.

Spójnia miała 52 procent skuteczności rzutów z gry. Gracze stargardzkiego zespoły rzucili trzynaście trójek, a przeciwnicy pięć. W zbiórkach Spójnia wygrała 37:29.

To dziewiętnaste zwycięstwo Spójni w sezonie. W rundzie zasadniczej rozegrane zostaną jeszcze dwie serie spotkań. Spójnia najpierw zagra na wyjeździe ze Zniczem Basket Pruszków, a później u siebie z GTK Gliwice.

Spójnia Stargard - ACK UTH Rosa Radom 98:72 (38:19, 19:17, 22:20, 19:16)

Spójnia: Dymała 22 (dwa razy za 3 pkt), Raczyński 14 (4), Pytyś 13, Lewandowski 10 (2), Pabian 10 (1), Śpica 10 (2), Bodych 7 (2), Janiak 5, Fraś 4, Koziorowicz 2, Stefanowicz 1, Berdzik.