Turniej w Stargardzie. Siatkarki Spójni blisko II ligi

Siatkarki stargardzkiej Spójni wygrały dwa pierwsze mecze w turnieju o awans do II ligi. W niedzielę decydujące spotkanie.

Jeden z czterech turniejów o awans do II ligi siatkarek rozgrywany jest w Stargardzie. Oprócz miejscowej Spójni o awans na drugoligowe parkiety rywalizują AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław, UKS Marba Sędziszów Małopolski i OTPS Nike Ostrołęka. Awans wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

Pierwszego dnia turnieju, w piątek, Spójnia Stargard wygrała z AZS 3:2. Pierwszego seta stargardzianki przegrały 25:27, w drugim zwyciężyły 25:18, trzeciego wygrały 26:24, w czwartym uległy 21:25 i w decydującym, piątym zwyciężyły 18:16. W drugim piątkowym spotkaniu Marba wygrała z Nike 3:0.

W sobotę rozegrano kolejne dwa mecze. Najpierw Marba pokonała AZS 3:2. Następnie stargardzianki wygrały z Nike 3:0. W poszczególnych setach Spójnia wygrywała do czternastu, trzynastu i osiemnastu.

Po dwóch dniach turnieju w Stargardzie Spójnia i Marba mają po dwa zwycięstwa i 5 punktów. AZS zgromadził 2 punkty, a Nike jest bez punktów. W grze o awans pozostały już tylko zespoły ze Stargardu i Sędziszowa Małopolskiego.

W niedzielę dojdzie do decydującego, bezpośredniego spotkania tych zespołów. Najpierw jednak, o godzinie 11, AZS zagra z Nike. Spójnia mecz z Marbą rozpocznie o godzinie 14. Wstęp na spotkania w hali OSiR przy ulicy Pierwszej Brygady jest bezpłatny.