W Biegu Lata wystartowały 254 osoby. Obejrzyj wielką galerię zdjęć

Bieg Lata był w parku Chrobrego w Stargardzie
Bieg Lata był w parku Chrobrego w Stargardzie Tadeusz Surma
W parku Chrobrego w Stargardzie odbyły się zawody w ramach Grand Prix Stargardu Cztery Pory Roku. W biegach i w marszu z kijkami udział wzięły 254 osoby. W biegu głównym 157, w biegach dzieci 51, w marszu 46.

Grand Prix Stargardu Cztery Pory Roku to zawody organizowane przez Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki. W ciągu roku odbywają się cztery zawody: Bieg Wiosny, Bieg Lata, Bieg Jesieni i Bieg Zimy. Jest bieg i marsz z kijkami. Startują także dzieci.

W minioną sobotę w parku Chrobrego w Stargardzie odbył się Bieg Lata. Udział w tych zawodach wzięło blisko 200 osób.

Wśród dzieci w kategorii 10-11 lat w gronie dziewczynek pierwsze trzy miejsca zajęły: Hania Subocz, Weronika Lewandowska i Laura Brzezińska, a w gronie chłopców: Borys Gruszczyński, Kacper Pierzyński i Ignacy Budzowski.

Wśród dzieci w kategorii 12-13 lat w gronie dziewczynek pierwsze trzy miejsca zajęły: Olga Kordykiewicz, Dominika Szlanderbach i Alicja Świerczyńska, a w gronie chłopców: Hubert Wowk, Antoni Poniżnik i Grzegorz Seredyński.

Wśród dzieci w kategorii 14-15 lat wystartowały dwie dziewczynki. Pierwsze miejsce zajęła Julia Koczorowska, a drugie Julia Listos. Startował także jeden chłopak, Jakub Matwiejczyk.

Po dwóch zawodach w ramach Grand Prix Stargardu: Biegu Wiosny i Biegu Lata pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajmują: Hania Subocz, Borys Gruszczyński, Olga Kordykiewicz, Hubert Wowk, Julia Koczorowska i Jakub Matwiejczyk.

W biegu głównym wśród kobiet na pierwszych sześciu miejscach uplasowały się: Natalia Tokarek, Magdalena Jarząbek-Kukuła, Izabela Tews, Ewa Wojciechowska, Agnieszka Świerczyńska, Anna Patrak. W całym cyklu, po dwóch biegach, na pierwszym miejscu jest Natalia Tokarek.

W biegu głównym wśród mężczyzn pierwsze sześć miejsc zajęli: Grzegorz Terlikowski, Sebastian Łukaszewski, Adrian Kwarciak, Łukasz Jarosz, Damian Gorszka, Janusz Żywicki. Po Biegu Wiosny i Biegu Jesieni w całym cyklu pierwsze miejsce zajmuje Grzegorz Terlikowski.

W marszu z kijkami wśród kobiet pierwsze sześć miejsc zajęły: Sylwia Grzesiak, Joanna Suleja, Marta Dróżdż-Poniżnik, Agnieszka Nowak, Paulina Janowicz, Oliwia Nowak. W całym cyklu prowadzi Sylwia Grzesiak.

W marszu z kijkami wśród mężczyzn pierwsze sześć miejsc zajęli: Grzegorz Lipko, Krzysztof Trojanowski, Roman Budzowski, Ryszard Kamiński, Artur Tumanowicz, Henryk Maciejewski. W całym cyklu pierwsze miejsce zajmuje Mirosław Bielański.

Obejrzyj także środowe bieganea i maszerowanie z kijkami w parku Chrobrego w Stargardzie stargardzkiego stowarzyszenia Ja Się Nie Ścigam