MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Suchaniu otwarty został pierwszy żłobek! Prowadzi go Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

informacja prasowa
W piątek 22 stycznia 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego żłobka w Suchaniu uruchomionego przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Nowy żłobek ma kolorowe wnętrza, dostosowane łazienki, profesjonalną opiekę nad dziećmi i pyszne posiłki. Działa w godzinach od 6.30 do 16.30 przy ul. Kardynała Augusta Hlonda 1.

Nowy żłobek TPD w Suchaniu to pierwszy żłobek w gminie Suchań. Do nowego żłobka będzie uczęszczało 16 dzieci. W związku z tym, że jest to pierwszy żłobek, który powstaje w Suchaniu, rekrutacja do niego przebiegła bardzo szybko. Miejsce przeszło kompletny remont, aby spełniać wszystkie standardy stawiane żłobkom. Szczególnie ważne dla TPD przy organizacji żłobków jest funkcjonalność i przyjazne wnętrza, które pomagają dzieciom w adaptacji, a opiekunkom w komfortowej opiece nad najmłodszymi dziećmi.

- Cieszę się, że moje dziecko może przebywać w tak bezpiecznym i pięknym miejscu. Dzięki uruchomieniu placówki mogłam wrócić do pracy w przedszkolu, które znajduje się w sąsiedztwie żłobka. Mój synek cudownie zaadoptował się w nowym miejscu. Uwielbia swoje opiekunki i nowy żłobek - mówi mama jednego ze żłobkowiczów.

- Myślę, że nowy żłobek jest ukoronowaniem pewnej polityki społecznej wdrażanej w naszej gminie - mówi Stanisława Bodnar, burmistrz Suchania. - Staramy się zapewniać opiekę rodzicom od pierwszych miesięcy życia ich dzieci. Obok żłobka funkcjonuje już przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Z TPD łączy nas partnerska współpraca i cieszymy się, że możemy wzajemnie liczyć na siebie i swoje wsparcie.

- Jesteśmy świadkami spełnienia się pewnych marzeń - mówi prezes TPD ZOR Zygmunt Pyszkowski. - Marzeń, które zrodziły się w naszych głowach ponad rok temu. Wspólnie z panią burmistrz przystąpiliśmy do zadania zorganizowania żłobka w Suchaniu. To się udało. Żłobek w Suchaniu jest drugim uruchomiony w projekcie. Pierwszy powstał w Stargardzie. Spełniło się to marzenie, ale nie było to tylko nasze marzenie, a wielu młodych rodziców, którzy chcieli mieć możliwość powrotu do pracy.

W uroczystym otwarciu i przecięciu wstęgi wzięli udział Prezes Zachodniopomorskiego Towarzystwa Dzieci Zygmunt Pyszkowski, Burmistrz Suchania Stanisława Bodnar, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu Małgorzata Konopka, Dyrektor Przedszkola TPD Pani Katarzyna Dombek i Dyrektor nowego żłobka TPD Pani Ewelina Wróbel w Suchaniu. W związku z trwającą pandemią oraz bezpieczeństwem naszych podopiecznych otwarcie odbyło się bez udziału gości.

Nowy żłobek powstał w ramach projektu „Dwa słoneczka dla zachodniopomorskich brzdąców”. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwszy żłobek w Stargardzie został uruchomiony w październiku 2020 r.

Ul. Śniadeckiego. Tak wygląda "Słoneczko". Nowy żłobek Towar...

Nagranie z otwarcia żłobka w Suchaniu będzie wkrótce dostępne na stronie www.tpd.szczecin.pl oraz na kanale Facebooka.
oprac. (ech)

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto