Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W wieku 90 lat zmarł Marian Ilnicki, były wieloletni prezes Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo. Pogrzeb w poniedziałek, 6 września

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
archiwum Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo
Przedwczoraj, w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku, w wieku 90 lat, zmarł Marian Ilnicki, prawdziwa historia Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo.

Marian Ilnicki z Agrofirmą związany był od 1956 roku. Przez 62 lata, do końca września 2020 roku, sprawował funkcję prezesa. Następnie pozostał jej honorowym prezesem. Pogrzeb Mariana Ilnickiego będzie w poniedziałek 6 września br. po południu.

Obecnie stery Agrofirmy Witkowo trzyma Adam Ilnicki, syn Mariana.

Agrofirma Witkowo ma 70 lat. Zobacz ARCHIWALNE ZDJĘCIA

- Z głębokim żalem i smutkiem Zarząd Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo zawiadamia, że w wieku 90 lat odszedł od nas ŚP. Marian Ilnicki założyciel i długoletni Prezes Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo - poinformowała dziś Spółdzielcza Agrofirma Witkowo. - Odszedł od nas człowiek, który całe swoje życie poświęcił rolnictwu, polskiej wsi i Spółdzielczej Agrofirmie Witkowo. Niezwykłe zaangażowanie, poświęcenie i wybitne zdolności przywódcze pozwoliły mu zrealizować swoje marzenie, stworzenia wielkiego, nowoczesnego gospodarstwa rolnego, którego myślą przewodnią stało się hasło “OD POLA DO STOŁU”. Był aktywnym działaczem krajowych organów spółdzielczych oraz mocno zaangażowany w propagowanie ruchu spółdzielczego na ziemi szczecińskiej. Przez 65 lat nieprzerwanej pracy budował i rozwijał nowoczesne gospodarstwo, w którym zatrudnienie znalazło kilka pokoleń spółdzielców. Swoim twórczym uporem stworzył jedyną w swoim rodzaju firmę rolniczą.

Zapamiętamy ŚP. Mariana Ilnickiego jako człowieka, który obok wytężonej pracy zawsze troszczył się o swoich spółdzielców.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 6.09.2021r., tj. poniedziałek, o godzinie 12:30 w kaplicy Domu Pogrzebowego Hades w Stargardzie (ul. Giżynek 5B). Msza Święta w intencji zmarłego odprawiona zostanie o godzinie 13:00. Pochowanie nastąpi po Mszy Świętej na nowym cmentarzu w Stargardzie – Giżynku (ul. Giżynek 5B).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto