WMLKS Pomorze w Karpaczu zdobył wicemistrzostwo Polski

WMLKS Pomorze Stargard
W sobotę 19 września 2020 roku w Karpaczu, na przepięknym stadionie, zakończyły się MIstrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10 000 m. W zawodach tych wzięły udział zawodniczki WMLKS Pomorze Stargard - Paulina Kaczyńska, Milena Sadowska, Anna Wiktorczyk.

Nasze panie zaprezentowały się jak z najlepszej strony podczas tych zawodów zdobywając srebrny medal i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski w biegu na 10 000 m, pozostawiając w pokonanym polu wiele klubów z większych miast i mocniejszych ośrodków sportowych. Srebrny medal tych zawodów został dedykowany dla Stargardu.

Podopieczne trenera Zbigniewa Krzysiek również rewelacyjnie zaprezentowały się indywidualnie zdobywając 2 medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23. Milena Sadowska po wspaniałym biegu została srebrną medalistką - Wicemistrzynią Polski na 10000 m, jej koleżanka klubowa Anna Wiktorczyk w tym samym biegu po wspaniałym finiszu zdobyła medal brązowy, podium w 2/3 zostało zajęta prze zawodniczki ze Stargardu.

Nasza liderka, a jednocześnie wielokrotna medalistka MIstrzostw Polski Paulina Kaczyńska zajęła bardzo wysokie 7 miejsce. Dla Pauliny był to pierwszy start po 10 miesiącach - po kontuzji ścięgna achillesa, zdecydowała się wystartować dla drużyny. Nasze panie udowadniają że są jednymi z najlepszych w Polsce w biegach długich.
Gratulacje dla naszych zawodniczek za za zaangażowanie i walkę do końca.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani