WMLKS Pomorze wicemistrzem Polski w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10000 metrów

WMLKS Pomorze Stargard
W sobotę (10.09) w Karpaczu na przepięknym stadionie, zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10000 m. W zawodach tych wzięli udział zawodnicy WMLKS Pomorze Stargard, Paulina Kaczyńska, Milena Sadowska, Anna Wiktorczyk.

Nasze panie zaprezentowały się jak z najlepszej strony podczas tych zawodów zdobywając srebrny medal i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski w biegu na 10000 m, pozostawiając w pokonanym polu wiele klubów z większych miast i mocniejszych ośrodków sportowych.

Srebrny medal tych zawodów został dedykowany dla Stargardu. Podopieczne trenera Zbigniewa Krzysiek również rewelacyjnie zaprezentowały się indywidualnie zdobywając 2 medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23.

Milena Sadowska po wspaniałym biegu została srebrną medalistką - wicemistrzynią Polski na 10000 m, jej koleżanka klubowa Anna Wiktorczyk w tym samym biegu po wspaniałym finiszu zdobyła medal brązowy, podium w 2/3 zostało zajęta prze zawodniczki ze Stargardu. Nasza liderka, a jednocześnie wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Paulina Kaczyńska zajęła bardzo wysokie 7 m. Dla Pauliny był to pierwszy start po 10 miesiącach - po kontuzji achillesa, zdecydowała się wystartować dla drużyny.

Nasze panie udowadniają, że są jednymi z najlepszych w Polsce w biegach długich. Gratulacje dla naszych zawodniczek za za zaangażowanie i walkę do końca.