Wracają wycieczki po centrach logistycznych Amazon

Materiał informacyjny Amazon
W październiku ruszyła kolejna tura wycieczek organizowanych przez Amazon. Pod okiem wykwalifikowanych przewodników wszyscy zainteresowani mogą poznać proces przygotowywania zamówień i zobaczyć najnowocześniejsze technologie wykorzystywane na co dzień w Amazon. Wycieczki odbywają się w centrach logistycznych w Sosnowcu oraz Kołbaskowie k. Szczecina.

Amazon ponownie otwiera dla publiczności swoje centra logistyczne – przywracając możliwość wzięcia udziału w personalnych wycieczkach. Dzięki temu po raz kolejny pojawia się szansa, by poznać proces przygotowania paczek od A do Z.

Otwarcie drzwi do centrów logistycznych stwarza okazję do edukowania ludzi w temacie pracy w Amazon. Mój zespół i ja jesteśmy dumni z zadań, które wykonujemy na co dzień i chcemy dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z naszymi gośćmi – mówi Małgorzata Grabowska, przewodniczka z centrum Amazon w Sosnowcu.

Podczas godzinnej wycieczki można zaobserwować pracę na poszczególnych działach, między innymi podczas kompletowania, pakowania i etykietowania przesyłek. Centra realizacji zamówień Amazon znane są także z rozwiązań technologicznych, które ułatwiają pracę ludzi i czuwają nad ich bezpieczeństwem. Dla Amazon troska o zdrowie i życie swoich pracowników to priorytet, stąd w ciągu ostatnich 3 lat lider branży e-commerce zainwestował w Europie ponad 400 mln euro w tego typu rozwiązania. Skorzystanie z personalnej wycieczki po centrum logistycznym stwarza okazję do ujrzenia tych nowoczesnych technologii na żywo.

Jestem przewodnikiem po centrum logistycznym w Kołbaskowie. Cieszę się, że mogę osobiście przybliżyć wszystkim zainteresowanym warunki pracy w Amazon. To bardzo ciekawe doświadczenie. Serdecznie zapraszam, by przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca u nas – mówi Oktawia Majkowska, przewodniczka w centrum Amazon w Kołbaskowie.

Organizatorzy wycieczek zadbają o ich wysoką jakość oraz wspaniałą atmosferę. Ze szczegółowym harmonogramem można zapoznać się na stronie www.amazontours.com/pl, gdzie dostępne są także zapisy. Obecnie można wziąć udział w wycieczkach po dwóch centrach logistycznych – w Sosnowcu i Kołbaskowie k. Szczecina. Uczestnikiem może być każda osoba dorosła oraz dzieci po ukończeniu 6. roku życia. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest obecność opiekuna. Centra logistyczne Amazon dostępne są także dla osób z niepełnosprawnościami. By odbyć taką wycieczkę, należy skontaktować się z organizatorem pod adresem [email protected] i uzyskać szczegółowe informacje na temat dostosowania obiektu do potrzeb zwiedzającego.


Amazon w Polsce:

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. W 2020 roku Amerykańska Izba Handlowa w Polsce ogłosiła, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w naszym kraju. Firma działa w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Świebodzinie, Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrach Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, Krakowie i Warszawie, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. Klienci z całej Polski znajdą na stronie Amazon.pl ponad 250 mln produktów w atrakcyjnych cenach, z możliwością szybkiej i wygodnej dostawy.


Praca w Amazon

Więcej na temat pracy w Amazon – w tym: aktualnych ofert, możliwości rozwoju zawodowego, warunków pracy, zasad bezpieczeństwa i zaangażowania społecznego firmy – można znaleźć na stronie https://www.aboutamazon.pl/miejscepracy/, zaś szczegóły dotyczące oferty pracy sezonowej oraz linki do aplikowania na wybrane stanowiska znajdują się na stronie http://pracujwamazon.pl/. Aby poznać kulisy pracy w Amazon i zapisać się na wycieczkę po jednym z centrów logistyki e-commerce, wystarczy wejść na stronę pl.amazonfctours.com.


Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios, Deklaracja Klimatyczna (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe Amazon i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitterze @AmazonNewsPL i kanale YouTube

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wracają wycieczki po centrach logistycznych Amazon - Głos Koszaliński

Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie