Wszystkie drogi pod wiaduktami w okolicy centrum Stargardu otwarte. Ucieszą się też piesi

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Udostępnij:
Droga pod wiaduktem w centrum Stargardu jest już przejezdna. Jest także dobra informacja dla pieszych. Można pod tym wiaduktem także przejść.

Ruch pod wiaduktem łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego w centrum Stargardu został przywrócony wieczorem w środę, 15 grudnia 2021 roku.

Informowaliśmy niedawno, że zbliża się koniec kolejnego etapu przebudowy wiaduktu łączącego ulice Szczecińską i Wyszyńskiego w centrum Stargardu. Przedstawiciel PKP PLK informował wtedy, że zakończenie prac na pierwszej połówce wiaduktu przy ulicy Wyszyńskiego i przywrócenie ruchu pod wiaduktem planowane jest przez wykonawcę, czyli firmę Trakcja, do połowy grudnia. Termin ten został dotrzymany. 15 grudnia w godzinach wieczornych można już było przejechać drogą pod wiaduktem w centrum Stargardu.

Jest jeszcze jedna dobra informacja, która tym razem ucieszy pieszych. Wraz z przywróceniem ruchu pojazdów, otwarte zostało przejście pod wiaduktem. Piesi mogą przechodzić od strony stacji kolejowej. Tam nowy chodnik został już zrobiony. To nowa sytuacja. Kiedy poprzednim razem na krótko przywrócony został ruch pod tym wiaduktem, to tylko pojazdów. Piesi musieli dodawać drogi idąc przez centrum przesiadkowe i dworzec kolejowy.

W tym momencie jest dawno nie widziana sytuacja w Stargardzie. Drogi pod wszystkimi trzema wiaduktami w okolicy centrum miasta (Szczecińska/Wyszyńskiego, Pierwszej Brygady/Konopnickiej, Bogusława IV) otwarte są dla ruchu, zarówno pojazdów, jak i pieszych. A to oznacza, że choć przez jakiś czas nie będą się tworzyć takie korki na drogach w Stargardzie, jak w sytuacji, kiedy droga pod którymś z tych wiaduktów była zamknięta dla ruchu pojazdów.

Mieszkańcy mogą na razie cieszyć się z otwartych dróg pod wszystkimi wiaduktami w okolicy centrum miasta, ale długo tak nie będzie. Inwestycja PKP PLK jeszcze potrwa. Wiadukt łączący ulice Szczecińską i Wyszyńskiego jest w połowie przebudowany. Niebawem rozpocznie się przebudowa kolejnych wiaduktów w tej części miasta.

- W dalszej kolejności wykonawca planuje rozpocząć prace i zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ulicach Pierwszej Brygady/Konopnickiej- informował niedawno Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Zakres prac będzie obejmował przebudowę pierwszej połówki wiaduktu.

Następnie prowadzona będzie przebudowa wiaduktu przy ulicy Bogusława IV. Później wrócą prace na wiadukt łączący ulice Szczecińską i Wyszyńskiego.

A jest jeszcze wiadukt na obrzeżach Stargardu, przy ulicy Składowej.

- Zakończenie prac na pierwszej połówce wiaduktu przy ulicy Składowej i przywrócenie pod nim ruchu, wykonawca planuje do końca bieżącego roku - informowwał kilka dni temu Bartosz Pietrzykowski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie