Wymagająca trasa wokół Miedwia. Na rowerach po błocie

Tuż przed startem
Tuż przed startem Emila Chanczewska
Paweł Piotrowicz zwyciężył w XI Maratonie MTB Dookoła Jeziora Miedwie. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Monika Graczewska.

W sobotę krótko po godzinie 10 blisko 1300 zawodników wyruszyło na trasę maratonu rowerowego wokół Miedwia. Ze względu na pogodę i opady deszczu w ostatnich dniach, na niektórych fragmentach trasa była bardzo błotnista. Organizatorzy skrócili dystans z 58 kilometrów do 55,8 km. Nie obyło się bez upadków, nie wszyscy zawodnicy ukończyli zawody. Na mecie uczestnicy podkreślali jednak, że warto brać udział w tym maratonie. Trasa wiedzie przez miejscowości kilku powiatów. Jedzie się po asfalcie, płytach, polnych drogach.

Pierwszy na metę wjechał Paweł Piotrowicz ze Szczecina, który uzyskał czas 1 godz. 30 min. 22 sek. Na drugim miejscu uplasował się szczecinanin Robert Horodecki (1.30,25 godz.). Trzeci był Wojciech Franczak z Golczewa (1.32,21).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Monika Graczewska z Maszewa (1.40,00). Na drugim miejscu wśród pań uplasowała się Monika Szotowicz ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów (1.41,54). Trzecia była Justyna Korzeniewska z Gorzowa (1.46,21).

Organizatorem maratonu rowerowego wokół Miedwia jest Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

Głos Szczeciński jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W tegorocznym maratonie sklasyfikowano 1262 osoby.

Tradycyjnie, kiedy zawodnicy wyruszyli na trasę, na nadmiedwiańskiej promenadzie odbyły się wyścigi rowerowe dzieci. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.