Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zabytkowe kamienice przy ul. Chrobrego 12 i 14 w Stargardzie mają zostać rozebrane. Będzie przetarg. Cena wywoławcza: 600 tysięcy złotych

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Od początku do 23 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Stargardzie wywieszony jest wykaz nieruchomości do sprzedaży w drodze przetargu. To działki na stargardzkiej starówce, w rejonie ulic Kazimierza Wielkiego, Gamcarskiej i Bolesława Chrobrego, niezabudowane oraz zabudowane budynkami do rozbiórki. Rozebrane mają być zabytkowe kamienice przy ul. Chrobrego 12 i 14.

O dawnych kamienicach z ulicy Chrobrego, stojących przy skrzyżowaniu z ulicą Portową pisaliśmy nie raz. Ponad 10 lat temu, w lutym 2011 roku, na Chrobrego 16 wybuchł duży pożar. Poparzony został lokator oraz jeden z dwudziestu działających tam strażaków. Mieszkanie na poddaszu doszczętnie spłonęło.

W listopadzie 2016 roku rozpoczęło się wyburzanie tej kamienicy oraz przyległych do niej pomieszczeń gospodarczych na podwórzu.
- Nim ruszy budowa nowego budynku, teren ma być zbadany pod względem archeologicznym - zapowiadaliśmy.

Wiosną 2017 roku ruszyć miała przebudowa przyległych kamienic nr 12 i 14. Jednocześnie zacząć się miała od podstaw budowa budynku mieszkalnego w miejscu wyburzonego.
- Przy ul. Chrobrego powstaną 23 nowe mieszkania. Inwestorem jest STBS - informowaliśmy 5 lat temu.

Plany te nie zostały zrealizowane. Zabytkowe kamienice nr 12 i 14 przy ul. Chrobrego wciąż stoją i niszczeją.

W marcu tego roku mieszkaniec Stargardu zaalarmował naszą redakcję, że z kamienicy przy ulicy Chrobrego leci gruz na chodnik i zaparkowane auta. Przesłał zdjęcia to potwierdzające. Przekazaliśmy je zarządcy budynków, Stargardzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. W efekcie kamienica na rogu (nr 12) została od frontu zabezpieczona siatką.

Nasi czytelnicy dopytywali o dalszy los kamienic. W kwietniu br. Stargardzkie TBS zdradziło plany wobec tego miejsca. Jak się okazało, budynki nie będą przebudowywane.
- Stargardzkie TBS nie będzie realizowało inwestycji na nieruchomościach przy ul. Chrobrego 12, 14, 16 - poinformowało Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - Będą one przedmiotem zbycia, razem z sąsiednimi nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy - Miasta Stargard. Obecnie nieruchomości przygotowywane są do zbycia. Zakładamy, że takie działanie umożliwi realizację rewitalizacji całego kwartału zabudowy ograniczonego ulicami Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Garncarską oraz kanałem Młyńskim.

Obecnie, po 4 miesiącach, z początkiem sierpnia 2021 roku, miasto podało do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego. To działki w rejonie ulic Kazimierza Wielkiego, Gamcarskiej i Bolesława Chrobrego, niezabudowane oraz zabudowane budynkami do rozbiórki. Rozebrane mają być kamienice przy ul. Chrobrego 12 i 14. Cena wywoławcza nieruchomości, to 600 tys. zł. Termin, miejsce, warunki przetargu mają zostać podane do publicznej wiadomości w odrębnym ogłoszeniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto