Zadowoleni kibice Błękitnych Stargard. Pierwszy punkt Kluczevii

Grzegorz Drążek
W III lidze stargardzkie zespoły w miniony weekend nie przegrywały. Błękitni Stargard pokonali Bałtyk Gdynia 3:2, a Polski Cukier Kluczevia Stargard zremisował w Toruniu z Elaną 1:1. Obejrzyjcie zdjęcia z wygranego meczu Błękitnych w Stargardzie.

Mimo że to Błękitni są wysoko w tabeli III ligi, a Polski Cukier Kluczevia zamyka stawkę trzecioligowców, to od beniaminka rozpoczniemy ten tekst. Kluczevia w minioną niedzielę zdobyła bowiem pierwszy punkt w III lidze. W Toruniu zremisowała z Elaną 1:1. Na prowadzenie Kluczevię wyprowadził w 70 minucie Michał Magnuski. Gospodarze wyrównali siedem minut później po trafieniu Michała Szczyrby.

Przed niedzielnym spotkaniem zespół z Torunia miał dwa zwycięstwa i trzy porażki i plasował się w środku tabeli. Polski Cukier Kluczevia miał pięć porażek i tylko jednego strzelonego gola, przy szesnastu bramkach, które strzelili im rywale. Tym bardziej więc remis z Elaną jest cenny. A jeszcze bardziej jest cenny, jeśli weźmie się pod uwagę że przez ponad pół godziny Kluczevia grała w dziesiątkę i wtedy też strzeliła bramkę. Kibice beniaminka ze Stargardu liczą, że kiedy wreszcie przyszło przełamanie i jest pierwszy punkt, to Kluczevii łatwiej będzie rywalizować na boiskach IIII ligi.

W środę, 8 wtrześnia, stargardzki zespół rozegra kolejne ligowe spotkanie. U siebie z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Mecz na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie rozpocznie się o godzinie 18.

W miniony weekend kolejne zwycięstwo odniósł drugi przedstawiciel Stargardu w grupie 2 III ligi. Błękitni pokonali u siebie Bałtyk Gdynia 3:2. To było emocjonujące spotkanie. Po pierwszej połowie stargardzki zespół wygrywał 2:0. Gole strzelili Damian Niedojad i Adrian Kwiatkowski. Po przerwie jednak do pracy wzięli się goście i po bramkach Michała Marczaka i Mateusza Gułajskiego był remis. Ale decydujący głos należał do gospodarzy. W 82 minucie trzeciego gola dla Błękitnych strzelił Marcin Rajch i Błękitni wygrali 3:2.

To było czwarte zwycięstwo w szóstym spotkaniu chcących awansować na drugoligowe boiska Błękitnych. Stargardzki zespół jest na piątym miejscu w tabeli. Ma 13 punktów. Cztery spotkania wygrał, jedno zremisował, jedno przegrał. Ma osiem sgtrzelonych bramek, a rywale strzelili mu pięć.

W środę, 8 września Błękitni zagrają w Bydgoszczy z Zawiszą. Najbliższy rywal stargardzkiego zespołu ma 5 punktów i jest na piętnastym miejscu.