Zamieszanie z wiaduktami w Stargardzie. Prezydent miasta nie zgadza się z PKP PLK

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Udostępnij:
Miasto nie zgadza się, by jednocześnie zamknięty został ruch pod wiaduktami przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej i Bogusława IV. Planami PKP PLK zaskoczony jest prezydent Stargardu Rafał Zając. Nasza informacja na temat planowanych terminów kolejnych etapów przebudowy wiaduktów na terenie Stargardu wywołała burzliwą dyskusję wśród mieszkańców.

Pomału kończy się pierwszy etap przebudowy wiaduktu łączącego ulice Szczecińską i Wyszyńskiego w centrum Stargardu. W połowie wakacji ma zostać przywrócony ruch pod tym wiaduktem. Później na dobre ruszą prace na kolejnych wiaduktach. PKP PLK przekazała nam kilka dni temu aktualne terminy kolejnych etapów prac na wiaduktach na terenie Stargardu.

Najwięcej emocji budzi temat przebudowy wiaduktów przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej i Bogusława IV. Te dwa wiadukty odgrywają kluczową rolę podczas trwającej przebudowy wiaduktu w centrum miasta. Droga pod wiaduktem w centrum jest zamknięta dla ruchu od grudnia 2019 roku. To pod wiaduktami Pierwszej Brygady/Konopnickiej i Bogusława IV prowadzą objazdy.

Kiedy przywrócony zostanie ruch pod wiaduktem w centrum Stargardu, rozpoczną się prace na wiaduktach przy Pierwszej Brygady/Konopnickiej i Bogusława IV. Jak pisaliśmy kilka dni temu, PKP PLK zapowiada rozpoczęcie ich przebudowy w listopadzie 2021 roku, przy jednoczesnym zamknięciu ruchu pod tymi dwoma wiaduktami. Ta informacja nie spodobała się wielu mieszkańcom, o czym świadczą komentarze na profilu fejsbukowym naszego portalu stargard.naszemiasto.pl

Nie takie były uzgodnienia

Wielu mieszkańców uważa, że nie powinno się jednocześnie zamykać ruchu pod wiaduktami przy Pierwszej Brygady/Konopnickiej i Bogusława IV, bo wtedy w tym rejonie miasta cały ruch zostanie skierowany po wiadukt w centrum. Ich zdaniem, powinno się zamykać ruch po kolei pod kolejnymi wiaduktami. Podobnie uważa miasto, które powołuje się na ustalenia sprzed kilku miesięcy.

- Stwierdzenia padające w tym artykule są niezgodne z ustaleniami między miastem a wykonawcą - wyjaśnia Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu. - Już w marcu negatywnie zaopiniowaliśmy pomysł zamknięcia dwóch wiaduktów jednocześnie. Taka informacja popłynęła do wykonawcy robót, dlatego inwestycja musi być kontynuowana przy uwzględnieniu naszych uwag w zakresie organizacji ruchu.

Wykonawcą robót jest firma Trakcja. Uzgodnienia miasta z nim są ważne, ale za całą inwestycję odpowiada nie wykonawca, a inwestor. Tym jest PKP PLK. Pytając przedstawiciela PKP PLK o przebudowę wiaduktów przy Pierwszej Brygady/Konopnickiej i Bogusława IV kilka razy upewnialiśmy się, czy na pewno planowane jest zamknięcie jednocześnie ruchu pod dwoma tymi wiaduktami. I takie potwierdzenie otrzymaliśmy.

- Planujemy obecnie tak jak pan redaktor napisał - odpowiedział Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK S.A. potwierdzając plany zamknięcia ruchu pod dwoma tymi wiaduktami jednocześnie.

Prezydent nie widzi takiej możliwości

Czy miasto zamierza rozmawiać z PKP PLK na ten temat? Czy zgodzi się na zamknięcie ruchu pod tymi dwoma wiaduktami jednocześnie?

- Sytuacja wygląda tak, że projekt czasowej organizacji ruchu został przez nas zaopiniowany negatywnie właśnie po to, aby nie zwiększać utrudnień w przemieszczaniu się - informuje Piotr Styczewski. - To miasto w tym konkretnym przypadku opiniuje takie projekty, więc sprawa wydaje się być jasna. Prezydent nie widzi możliwości równoczesnego zamknięcia wiaduktów nad ul. Bogusława IV i Konopnickiej.

ZOBACZ TEŻ: Przebudowa czterech wiaduktów w Stargardzie. Planowane terminy

Przebudowa czterech wiaduktów w Stargardzie. Znamy terminy k...

Dopytaliśmy jeszcze rzecznika prezydenta miasta, czy liczą się z tym, że jeśli wiadukty te nie zostaną jednocześnie zamknięte, to cała inwestycja PKP PLK na terenie Stargardu może przeciągnąć się o kolejne miesiące, a już teraz są spore opóźnienia.

- Nawet jeśli przebudowa potrwa dłużej, to chyba w niczyim interesie nie leżą większe utrudnienia w ruchu - odpowiada Piotr Styczewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie