Zastal - Spójnia. Stargardzki zespół postraszył lidera ekstraklasy

Tadeusz Surma
W zaległym spotkaniu dziesiątej kolejki ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia Stargard przegrała na wyjeździe z Zastalem Zielona Góra 89:98. Goście długo byli na prowadzeniu w starciu z liderem.

Stargardzki zespół przystępował do dzisiejszego meczu z liderem ekstraklasy koszykarzy po serii dobrych spotkań. Wygrał pięć z sześciu ostatnich meczów.

Wprawdzie gospodarze na początku kilka razy bez większych problemów zdobyli punkty, ale tym samym odpowiedzieli goście. Koszykarze PGE Spójni jak tylko mieli okazję do rzutu, to go oddawali. A że skuteczność mieli niezłą, to mimo że w obronie, szczególnie tej blisko swojego kosza, nie radzili sobie najlepiej, to grali jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem.

W drugiej kwarcie stargardzki zespół jeszcze bardziej się rozpędził i zaczął zdobywać przewagę. W pewnym momencie wynosiła ona 11 punktów. W drugich dziesięciu minutach PGE Spójnia rzuciła 33 punkty drużynie, która ma najlepszą obronę w lidze.

Zobaczcie na ZDJĘCIACH jak Spójnia ograła Polpharmę. Będzie ...

Trener Zastalu Zan tabak był bardzo niezadowolony z tego, co się wydarzyło w pierwszej połowie. Podczas długiej przerwy zapewne nie żałował mocnych słów swoim zawodnikom, bo w trzeciej i czwartej kwarcie zielonogórski zespół poprawił się w obronie, a w ataku stawiał często na trzypunktowe rzuty. Mimo to stargardzki zespół cały czas był w grze o zwycięstwo.

Wprawdzie w trzeciej kwarcie gospodarze doszli gości, ale po 30 minutach to PGE Spójnia miała punkt więcej. W czwartej kwarcie też długo wynik był przy remisie. Ale w najważniejszych momentach spotkania górę wzięło większe doświadczenie koszykarzy Zastalu. Spójnia zagrała końcówkę spotkania nerwowo, dwukrotnie zgubiła piłkę, zanotowało dwa przewinienia w ataku i gospodarze odskoczyli na bezpieczną odległość. Spójnia przegrała 89:98, ale postraszyła dzisiaj lidera ekstraklasy koszykarzy.

W kolejnym spotkaniu PGE Spójnia zagra w piątek, 18 grudnia w Stargardzie przeciwko Treflowi Sopot.

Zastal Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 98:89 (23:22, 24:33, 24:17, 27:17)

Zastal: Groselle 29, Lundberg 22 (cztery razy za 3 pkt), Freimanis 18 (2), Richard 12 (2), Berzins 5 (1), Koszarek 5 (1), Ponitka 4, Put 3 (1), Williams

PGE Spójnia: Cowels III 21 (1), Tarrant 15 (2), Kostrzewski 14, Steele 14 (1), Młynarski 12 (2), Śnieg 7, Gudul 4, Faust 2