Zawisza - Legia 3:1. Dwa gole Geworgiana!

Wiktor Szpunar
archiwum / pomorska.pl
Zawisza Bydgoszcz wygrał z Legią Warszawa 3:1. Gole dla niebiesko-czarnych strzelali Wahan Geworgian (2) i Luis Carlos.

Zawisza - Legia 3:1 (zapis relacji meczu)

Zawisza kontynuuje serię zwycięstw z ligowymi potęgami! Po zwycięstwach nad Wisłą i Śląskiem, przyszedł czas na tryumf w spotkaniu z Legią Warszawa 3:1. Mecz przy rekordowej frekwencji na stadionie Zawiszy okazał się wielkim sukcesem drużyny Ryszarda Tarasiewicza.

Zawisza ograł Legię.

Strzelali Geworgian i Carlos

Niebiesko-czarni ukąsili wcześnie. W 6 minucie meczu błąd Rzeźniczaka wykorzystał Wahan Geworgian, który minął Skabę i strzelił gola dla bydgoszczan.

Była 24 minuta, gdy stadion przy ul. Gdańskiej zamarł. Z rzutu wolnego dla Legii strzelił Pinto.

Zawisza potężnie uderzył w drugiej połowie. Najpierw Geworgian znów minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce (47 minuta), a potem (55') po genialnym dośrodkowaniu Lewczuka gola strzelił Luis Carlos.

Do końca meczu mimo wielu okazji z obu stron nie trafił już nikt. 3:1 z Legią to ogromny sukces Zawiszy Bydgoszcz. Zespół umocnił się na siódmej pozycji T-Mobile Ekstraklasy.