Zespół Szkół nr 2. Mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej chłopców [zdjęcia]

ZS 2 Stargard
Pierwszy raz w historii startów reprezentacja szczypiornistów wywalczyła tytuł najlepszej drużyny naszego powiatu w piłce ręcznej chłopców.

W ubiegłych latach zawodnicy ekonomika byli kilkakrotnie finalistami tych zawodów, ale rywalizacja w tej dyscyplinie jest bardzo wyrównana, a o końcowym sukcesie często decydują predyspozycje natury psychiczne, nie jedynie umiejętności elementów gry.

Tegoroczna runda finałowa już na etapie półfinałów była dla naszego zespołu bardzo trudnym wyzwaniem. Chłopcy musieli zmierzyć się w walce o finał z wielokrotnym mistrzem tych zawodów – Zespołem Szkół nr 1. Całe spotkanie od pierwszej minuty miało charakter walki o każdą bramkę. Żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi. Po pierwszej połowie był remis 6:6. Niestety kontuzji doznał Grzegorz Szymusik i z lekkimi obawami rozpoczęliśmy drugą część meczu. Na szczęście dyspozycja pozostałych zawodników ekonomika była w tym dniu bardzo dobra i ponownie podjęliśmy walkę na boisku. Również i w tej fazie przebieg meczu był podobny jak wcześniej. Największa dramaturgia była 6 sekund przed końcem spotkania, gdzie przegrywaliśmy jedną bramką. Krótka narada i akcja duetu Kwaśniewski–Imaszewski zakończyła się golem Sebastiana dającym remis w regulaminowym czasie gry. Dogrywka to głównie wojna nerwów. Nasi chłopcy wzorowo wytrzymali tą próbę do końca i ostatecznie zwyciężyli 13:11.

Zmęczeni, poobijani, ale jeszcze bardziej zmotywowani przystąpiliśmy do finału z ZSBT. Tu czekało na nas kolejne wyzwanie – jak zatrzymać najlepszego snajpera tych zawodów. Po pierwszej wyrównanej połowie okazało się, że siła tkwi w zespole a jeden zawodnik meczu nie wygra. W tym dniu reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 okazała się drużyną kompletną – dyspozycja rzutowa Filipa Kwaśniewskiego, nieustępliwa obrona Sebastiana Imaszewskiego, płynnie funkcjonujące szkrzydła, wszechstronność Mateusza Karwowskiego oraz nieoceniona pomoc pozostałych zawodników, to obraz złotej drużyny z naszej szkoły.

Skład mistrzowskiej drużyny: Filip Kwaśniewski (kapitan), Sebastian Imaszewski, Mateusz Karwowski, Grzegorz Szymusik, Arkadiusz Kaciupa, Grzegorz Jóźwiak, Szymon Polechoński, Kasprowicz Piotr, Adam Motyl, Wojciech Mikulski, Andrzej Szewczyk, Mateusz Gruchała, Maksymilian Maczan, Patryk Trzciński.
Opiekunem reprezentacji był Mariusz Stencel.