Zmarnowana szansa Błękitnych Stargard

Rafał Gutowski rozegrał pełne spotkanie.
Rafał Gutowski rozegrał pełne spotkanie. Tadeusz Surma
W czternastej kolejce spotkań II ligi piłkarskiej stargardzki zespół zremisował u siebie z ROW 1964 Rybnik 2:2.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 2 minucie gola strzelił Piotr Wojtasiak. Stargardzki zespół nie poszedł jednak za ciosem. To rywale zdołali doprowadzić do wyrównania. Bramkę w 22 minucie strzelił Dawid Bober. W 44 minucie Błękitni zostali osłabieni. Czerwoną kartkę za faul obejrzał Damian Mosiejko.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu w Stargardzie grający w dziesiątkę gospodarze nie ograniczali się do obrony. W 61 minucie ponownie prowadzili. Gola strzelił Maciej Więcek. Goście nic wielkiego w tej części nie pokazywali. Błękitni mieli kolejne swoje szanse, ale tych już nie wykorzystali. Stargardzki zespół kontrolował sytuację i wszystko wskazywało, że po trzech porażkach ligowych zwycięży. Ale przyszła 82 minuta. Goście wykonali rzut rożny, piłkarze Błękitnych źle ustawili się w obronie i Szymon Jary doprowadził do wyrównania.

Błękitni zremisowali z ROW 2:2 i był to ich szósty remis w sezonie. Stargardzki zespół ma też trzy zwycięstwa i pięć porażek. W kolejnym spotkaniu, w następną sobotę, zagrają z Gwardią Koszalin.

Błękitni Stargard - ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:1)

Bramki: Wojtasiak 2, Więcek 61 - Bober 22, Jary 82.

Błękitni: Ufnal, Gutowski, Pustelnik, Burzyński, Szymusik, Karmański (46 Więcek), Mosiejko, Wojtasiak, Skórecki, Fadecki (85 Magnuski), Węsierski (60 Włóka).