Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ZSO Stargard. Dziś Dzień Białej Bransoletki. Uczniowie zbierają żywność i pieniądze [zdjęcia, wideo]

Emila Chanczewska
Już 9. rok z rzędu klasa teatralno-dziennikarska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących na os. Zachód w Stargardzie, pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Ciborowskiej-Lipko, organizuje Dzień Białej Bransoletki. To charytatywna akcja, podczas której zbierana jest żywność dla ubogich podopiecznych Centrum Socjalnego Caritas w Stargardzie oraz pieniądze w ramach kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej Studnia dla Południa.

Dzień Białej Bransoletki wiąże się z datą 10 grudnia 1948 r., czyli dniem uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka zawierającej spis praw, które powinny przysługiwać wszystkim ludziom na ziemi. Jest w niej mowa o wolności, równości, prawie do pracy, nauki i godnego życia. Na świecie wciąż są kraje, w których deklaracja ta nie jest przestrzegana. Noszenie białej bransoletki przypomina o potrzebie wsparcia potrzebujących.

Organizację przez klasę IVC w SP2 Dnia Białej Bransoletki, w ramach Szkolnych Dni Integracji 2016 w ZSO Stargard, wsparło Koło Robótek Ręcznych z Klubu Wojskowego w Stargardzie, wykonując włóczkowe, symboliczne bransoletki.

Obchody tego dnia mają formę happeningu dla uczniów z innych klas, podzielonego na część informacyjną i prezentacje multimedialne. Odbywają się w holu ZSO i tam znajdują się stoiska z bransoletkami, z zebranymi darami i z puszką na pieniądze.

Jak wyjaśnia Bożena Ciborowska-Lipko, od kilku lat podczas Dnia Białej Bransoletki zbierane są fundusze w ramach kampanii Studnia dla Południa, czyli na budowę studni w objętych suszą Somalii i Sudanie.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto