Zwycięskie siatkarki Spójni. Wielkie emocje i wielka galeria zdjęć

Spójnia zagrała z Gedanią w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 na osiedlu Zachód w Stargardzie Tadeusz Surma
W II lidze siatkarek rozpoczęła się faza play off. Spójnia Stargard dwukrotnie pokonała u siebie Gedanię Gdańsk i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:0. Zobacz galerię zdjęć z tych spotkań, autorstwa Tadeusza Surmy.

Stargardzki zespół rywalizuje w grupie A II ligi siatkarek. W rundzie zasadniczej Spójnia uplasowała się na trzecim miejscu. W pierwszej rundzie play off rywalizuje z Gedanią Gdańsk, szóstą drużynę rundy zasadniczej.

Rywalizacja w play off toczy się do trzech wygranych spotkań. Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostały w minioną sobotę i niedzielę w Stargardzie. W obu meczach były wielkie emocje. W obu górą były stargardzianki.
W sobotę Spójnia zwyciężyła 3:1. Trzy pierwsze sety były wyrównane.

Stargardzianki pierwszą partię wygrały 25:23, a drugą 25:22. W trzecim secie górą były przyjezdne, które wygrały 25:22. W czwartej partii dominowała Spójnia, która pewnie ją wygrała 25:13 i wyszła na prowadzenie w play off 1:0.

Niedzielny mecz dostarczył kibicom, zgromadzonym w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 na osiedlu Zachód, jeszcze więcej emocji. Tym razem zespoły rozegrały pięć setów. Pierwszego seta Spójnia wygrała po emocjonującej końcówce 28:26.

Obejrzyj końcówkę pierwszego seta niedzielnego spotkania:

W drugim i trzecim secie wyraźną przewagę osiągnęła Gedania, która wygrała odpowiednio 25:13 i 25:18. Kto wtedy pomyślał, że stargardzianki już się nie podniosą i zostaną pokonane, ten był w błędzie.

Spójnia w czwartym secie wróciła do gry o zwycięstwo. Po emocjonującej końcówce wygrała tę partię 26:24.

Obejrzyj końcówkę czwartego seta niedzielnego spotkania:

W piątym, decydującym secie podopieczne trenera Tomasza Adamczyka jeszcze podkręciły tempo i zwyciężyły pewnie 15:8.

W play off Spójnia prowadzi 2:0 i do awansu do kolejnej rundy potrzebuje już tylko jednej wygranej. Trzecie i ewentualnie czwarte spotkanie odbędzie się w Gdańsku, 2 i 3 marca. Jeśli po czterech spotkaniach będzie remis, to decydujący mecz odbędzie się w Stargardzie.

Obejrzyj końcówkę piątego seta niedzielnego meczu i radość stargardzkiego zespołu po zwycięstwie: