Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

8. ArtFestiwal Stargard. Ruszyły nabory na wystawy, nietuzinkowe działania, jak i spotkania z artystami

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Prezydent Stargardu oraz Stargardzkie Centrum Kultury zapraszają na artystyczne poruszenie w Stargardzie! Podczas tegorocznej edycji czeka nas wiele ciekawych wystaw, nietuzinkowych działań, jak również spotkań z udziałem stargardzkich (i nie tylko) artystów. Podczas ubiegłorocznej edycji obok znanych nam wszystkim nazwisk, w programie pojawili się także młodzi, będący dopiero na początku swojej artystycznej drogi.

ArtFestiwal Stargard to niezwykły cykl wydarzeń artystycznych. To miejski eksperyment na pograniczu sztuki i działań społecznych, w którym zaciera się granica między twórcą a odbiorcą i który zmienia się z roku na rok. To sztuka w różnym jej pojmowaniu, która opuszcza instytucje i mury i wychodzi na ulice Stargardu. Wspólnymi siłami na jeden weekend zmieniamy miasto na niecodzienną sztukaterię. Pierwsza edycja, która odbyła się w 2017 roku z inicjatywy artystki Bernadety Wdzięcznej, był początkiem wyjątkowego i prestiżowego wydarzenia, które wpisało się na stałe w kulturalne życie miasta.

Wiemy, że czasem najważniejsze okazuje się to, co niezaplanowane, spontaniczne - mówi Maciej Dura-Pomarański z SCK. Artystyczna mapa Stargardu to miejsca, w których możecie po prostu być i poczuć się dobrze. Każde miejsce ma własnego gospodarza i ekipę, która dba o działanie, wystrój i klimat. Festiwal się rozrasta i spotkamy się z coraz większą spontanicznością.

Otwierte nabory | zgłoszenia

Otwieramy nabory na 8. ArtFestiwal Stargard! Atmosfera i to, co się wydarzy, zależy od nas wszystkich dlatego czekamy na Was! Przyjdź i dowiedz się więcej! Zgłoszenia przyjmujemy w biurze organizacyjnym w Stargardzkim Centrum Kultury. Czekamy na Was codziennie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 w pok. 5. Kontakt z koordynatorem: Maciej Dura-Pomarański (+48 512 424 256).

Wolontariat | festiwal otwarty na młodych

Dla tych, którzy mają już za sobą 13. urodziny. Czy wiesz, że ArtFestiwal Stargard to inicjatywa, która powstała w gronie kilku osób? Z czasem przerodziła się w miejsce dla wszystkich szukających spotkania ze sztuką. ArtFestiwal Stargard tworzycie tak naprawdę Wy! Chcesz zobaczyć, jak powstaje 8. ArtFestiwal Stargard? Chcecie pomóc w obsłudze i poznać wyjątkowych ludzi? Chcesz być częścią wyjątkowej imprezy?

Przychodzimy wcześniej - widzimy więcej! Wolontariat i wspólna praca to budowanie relacji i twórcze zmagania ze wszystkimi ograniczeniami. Tegoroczny ArtFestiwal Stargard powstaje przy wsparciu wolontariuszy! Współpraca, twórczość, dzielenie się oraz rozwój to fundamenty wolontariatu. Praca i zaangażowanie każdej osoby składa się na unikalność wydarzenia. Masz czas? Dołącz do naszej ekipy! Każdy otrzyma specjalny identyfikator, który pozwoli na korzystanie z zaplecza organizatora (toaleta, woda, kawa, herbata, poczęstunek, przejazdy przez wskazany transport). Ponadto każdy Wolontariusz otrzyma zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto